>

Máte ve škole nebo v zaměstnání zakázaný přístup na některé stránky jako facebook, uložto a podobné?

Tak ten zákaz přístupu na některé stránky jako je facebook, uložto nebo erotické stránky je jistě ze strany zaměstnavatele či školy oprávněný, o tom se nemůžeme přít. Ovšem čas od času může nastat chvíle, kdy se prostě nutně potřebujete na nějakou tu “zakázanou” stránku podívat, třeba i jen na pár minut. Co teď? Internet v mobilu nemáte, počítač se brání a Vy propadáte panice. Jaké je řešení?

Na internetu je hodně různých stránek, které umožní jak anonymní prohlížení (anonymizery) tak i možnost shlédnout nepovolenou stránku. Provedli jsme testování v jedné dokonale zabezpečené firmě a vyzkoušeli asi 20 různých proxy serverů, anonymizérů a dalších webových aplikací, které jdou spustit přímo z prohlížeče. Existují sice i instalovatelné věci, ale ty jsou většinou na nic, protože administrátor firemního systému  má soukromé instalace jistě zakázané. Nakonec jsme našli jednu českou stránku, která dokázala přelstít i onen dokonalý zabezpečený systém. Stránku najdete tady. Ještě, než se tam podíváte, vysvětlíme jak to funguje. Pokud najedete na uvedený web, uvidíte tohle:

utajeno

Všimněte si i varování – z něho nemusíte mít strach, provozovatel webu se pouze zříká odpovědnosti a tak je to správné. Pokud budete z tohoto anonymizéru někomu vyhrožovat, pak se musíte bát. Pokud se ovšem v práci podíváte na 5 minut na facebook, tak po vás jistě Policie nepůjde…Po zadání stránek a kliknutí na JDI se vám objeví okno prohlížeče, kde nahoře bude následující panel, viz opět příklad např. na Seznam.cz:

utajeno_příklad

Nahoře je zkrátka panel v černém rámečku, kam vkládáte adresu, která Vám “normálně” v normálním prohlížeči nefunguje. Vše se zároveň trošku zpomalí, neboť stránky musí zdrojový web “překousat” a až potom zobrazit. není to ale nijak drastické zpomalení. pomohli Vám následující informace?
 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


− jedna = 6

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr