Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Nebankovní půjčky

Každý z nás se někdy určitě ocitl v situaci, kdy potřeboval rychle sehnat nějaký menší obnos peněz. Možná jste měli nečekané náklady a potřebovali jste peníze, abyste vydrželi do další výplaty. Třeba také jen chcete udělat sobě nebo svým blízkým radost pomocí nějakého dárku, teď před Vánocemi řekněme vánočního dárku. I v takové situaci je možnost zachránit váš rodinný rozpočet.

Nebankovní půjčky jsou dlouhodobě velice oblíbeným a žádaným způsobem, jak si efektivně a hlavně bezpečně půjčit peníze. Protože na nebankovním trhu funguje celá řada velkých společností, které mají mnohaleté zkušenosti, blíží se fungování nebankovního trhu prakticky trhu bankovnímu. Služby jsou podobné, půjčky mají stejný princip a získávání peněz je navíc daleko snadnější a rychlejší. Půjčky přes počítač online totiž umožňují zkrátit celý proces schválení půjčky na minimum a vy se můžete těšit na svoje peníze během několika minut.

 Vánoční půjčka

Průměrně jedna třetina Čechů si každý rok bere půjčku na Vánoce. Nejčastější vyhledávanou půjčkou je pak půjčka ve výši 20 000 Kč se splatností 1 rok. Některé banky vám však půjčí pouze od 30 000 Kč výše. Pokud i Vy patříte mezi osoby, které si chtějí vzít půjčku na vánoční dárky, měli byste si porovnat nabídku půjček. Důležité je půjčku posuzovat podle RPSN a podle výše měsíčních splátek. Pokud posuzujete jak je úvěr výhodný, či naopak nevýhodný, nezapomeňte si zjistit nejen výši RPSN, ale také veškeré poplatky za poskytnutí úvěru nebo za vedení úvěru musíte zaplatit (který by ale měly být zahrnuty v RPSN, i když ne často se tak děje).

 penize

Získat půjčku na Vánoce můžete v bance po doložení příjmů. Navíc banky nahlížejí do registru dlužníků Solus a půjčku na Vánoc poskytnou pouze osobám bez záznamu v tomto registru. K žádosti o půjčku musíte předložit potvrzení o příjmu, platný občanský průkaz, dále musíte splnit podmínku věk 18 – 67 let. Pokud jste starší, půjčka vám nebude poskytnuta. Banky nabízejí k vánočním půjčkám za řádné splácení různé výhody, jako např. Snížení úroků či odpuštění splátek.

Pokud vám půjčka není bankou schválena a přesto chcete založit na vánoční dárky, můžete se obrátit na některou z nebankovních společností. Získání půjčky u nebankovní společnosti je jednodušší nejen na potřebu doložení příjmů, ale díky jednoduché administraci můžete mít peníze do několika minu, maximálně hodin. Nabídky jednotlivých společnosti se liší v době a způsobu vyřízení půjčky, ale také v ceně za zpracování žádosti.

Hodně společností ve svých nabídkách uvádí pouze nejnižší splátky. Neuvedou však poplatky a RPSN, nevíte tedy, kolik vás bude půjčka na Vánoce celkem stát. Pokud si chcete požádat o půjčku, můžete z pohodlí domova a internetu. RPSN se u nebankovních půjček pohybuje od 8 do 300%. U nebankovní půjčky na Vánoce není nahlíženo do registrů Solus a nedokládáte příjem. Nesmíte však mít exekuci nebo být v insolvenci.

Půjčku na Vánoce vám poskytnou i společnosti poskytující tzv. mikropůjčky nebo půjčky do výplaty. Půjčku můžete mít do 15 minut od schválení na účtě. Nevýhodou ovšem je vyšší RPSN a krátkodobá splatnost obvykle pouze do 30 dní. Pokud chcete půjčku prodloužit, musíte uhradit poplatek za prodloužení půjčky. Obvykle je tento poplatek 10% z půjčené částky.

Nebankovní půjčky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek