Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Nefunguje sušička prádla?

Přestavala Vám z ničeho nic fungovat sušička? Závadu nepodceňujte.

Nejčastější problém vzniká ucpáním filtru prachem, který vzniká sušením prádla. Každá sušička má minimálně tři filtry, které je nutné pravidelně čistit (doporučuji po každém sušení).  Jednou za 14 dní doporučuji pomocí vysavače vysát mikroprach, který i přes filtry pronikne k žebrování topícího tělesa a ucpává jej. Pokud cítíte, že je vlhký, nechte ten kryt otevřený, aby došlo k uschnutí i této části.

Závady vznikají nejčastěji špatnou údržbou – ucpané sítko přívodu vody (elektroventil), ucpané filtry, poškozené čerpadlo, manžeta sušičky…

Uvažujete o pořízení nové sušičky? Určitě nebudete litovat! Obzvláště pokud nemáte dost místa na sušení prádla za nepříznivého počasí. Vybírat se snažte dle co nejnižší energetické spotřeby (ideálně ty co mají tepelné čerpadlo) a dostatečnou kapacitu (prádlo je, tak méně pomačkané).
Musím upozornit, že sušením prádla v sušičce dochází k velkému opotřebení prádla (prádlo ztrácí barvu). Doporučuji oblečení obracet.

  • Ideální řešení pro alergiky a majitele zvířecích miláčků.
  • Prádlo je měkké i bez aviváže a zvířecích chlupů.
  • Prádlo nebude pomačkané když okamžitě po dosušení prádlo vyjměte a jdete skládat. Jakmile se vám pračka sama vypne, začne se prádlo logicky mačkat.
  • V sušičkách se nedají sušit boty. Jedině, že si zakoupíte speciální sušák, který botám zabraňuje, aby otevřeli dveře.
Nefunguje sušička prádla?
Přesunout se na začátek