>

Recenze filmu Bez dechu

Po delší době jsem se rozhodl shlédnout zase nějaký ten filmík, jelikož se mi celkem líbil, tak jsem se rozhodl o něm napsat a třeba tím někomu pomoc s výběrem na co večer kouknout. Tentokrát jsem si vybral film, který se jmenuje Bez dechu, natočen byl v roce 2011 a z těch známějších herců a hereček zde hrají Taylor Lautner, Sigourney Weaverová a Maria Bellová. Zbytek nemá cenu ani nějak jmenovat a rozebírat, nejsou to žádné extra známé tváře.

Od shlédnutí filmu mě neodradilo ani celkem nízké hodnocení na CSFD, kde měl tento film předevčírem hodnocení 44%. Dneska jsem tam jen tak pro zvědavost koukl a už je na 50%, tak si myslím, že ho konečně začali hodnotit lidé, který ho doopravdy viděli a ne ty, co si přečtou pouze pár vět a hned hodnotí. Já osobně toto nikdy nedělám a vždy si udělám raději názor sám. Jak se říká, 100 lidí = 100 názorů a pokud je to někde v komunitě, tak stačí většinou názor nějakého stálého člena a plno lidí se toho chytne a už to není zdaleka objektivní.

Ale zpět k filmu. O čem že to vlastně je? Nathan Harper (Taylor Lautner) je obyčejný středoškolák, co si užívá svůj život, chodí k psycholožce (Sigourney Weaver), jelikož se mu zdá pořád jeden sen a má problémy se sebeovládáním a svojí zlobou. Jeho rodiče (spíše otec) ho vedou k bojovým sportům, což má později i jiné vysvětlení, než že se jedná o to, aby někde upustil páru a pomohlo to jeho stavu. Ve škole dostane společně s Karen úkol, který se týká vyhledávání informací na internetu. Při plnění zadání tohoto úkolu objeví na internetu stránku s pohřešovanými dětmi a tato stránka obsahuje i jeho fotografii.

A tímto odstartuje touha Nathana zjistit, kdo jsou doopravdy jeho rodiče a co se stalo. Zareaguje na výzvu na stránce a spojí se s jakoby operátorkou stránky, kde uvede, že by mohl vědět, kde se nachází Nathan Price (to je jeho zkutečné příjmení). Absolutně netuší, že tím na sebe akorát upozornil (stránka byla falešná a měla za úkol právě to, aby na sebe upozornil) a zanedlouho se mu do cesty připletou vládní agenti, policie a jistý Kozlov, který ho chce použít proti jeho skutečnému otci. Jeho „dosavadní rodiče“ jsou oba zabiti a v ohrožení je i Karen. Když chtěl Nathan kontaktovat policii, okamžitě byl přesměrován na CIA a vůbec není jasné, komu může věřit.

Z psycholožky se náhle vyklube agentka, z jeho jakoby rodičů též agenti a všichni měli jediný společný úkol a to ochránit Nathana. Nathanův skutečný otec je též agent, skutečná matka je mrtvá! Co se stalo a proč jdou po Nathanovi agenti CIA a Kozlovův tým prozrazovat nebudu, abych vás případně nepřipravil o potěšení z filmu. Pokud vás film zaujal, doporučuji jeho shlédnutí.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr