Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Světová válka Z

Po návratu z kina jsem si musel trochu zpravit chuť něčím, od čeho jsem věděl na 100% co očekávat a to byl film na dvd jménem Světová válka Z. V tomto filmu si hlavní roli zahrál známý herec a manžel Angeliny Jolie Brad Pitt.

O filmu jsem mnohé slyšel a četl (chystal jsem se na něj kdysi do kina, ale bohužel jsem ho díky tehdy špatným časovým možnostem nezastihl), ale doposud jsem ho neviděl.

Vzhledem k tomu, že mám rád vše, kde se zombíci jen mihnou (asi jsem na ně nějak úchylný :-)), tak mi tento filmík nemohl již déle zůstat v kolonce nezhlédnutých.

Než se k filmu vyjádřím já, opět sem dám v citaci oficiální text od distributora s cca popisem děje.

Gerry Lane (Brad Pitt) pracuje pod hlavičkou Organizace spojených národů jako expert na řešení nejrůznějších krizových situací. Kdykoliv se někde na světě mimořádně vyhrotí místní poměry, Gerry přijede a většinou dokáže identifikovat zdroj krize a nalézt řešení na uklidnění situace.

Tyto schopnosti se mu budou náramně hodit, protože v podobnou horkou destinaci se právě proměnil celý svět. Lidstvo začala ve velkém decimovat virová epidemie gigantických proporcí, a pokud se ji nepodaří co nejrychleji zastavit, nebude už koho zachraňovat.

Situace je o to horší, že se virus projevuje nebývalou agresivitou nakažených, kteří záměrně napadají ty, jimž se nemoc zatím vyhýbá. Uprostřed apokalypsy musí Gerry najít zdroj nákazy, protože bez jeho lokalizace nelze v boji s  neviditelným nepřítelem uspět.

Hledání příslovečné jehly v kupce sena by pravděpodobně bylo mnohem snazší, protože cíl Gerryho mise se může ukrývat kdekoliv na světě.

Světová válka Z trvá skoro dvě hodiny, ze kterých je cca 3/4 filmu celkem koukatelná a akční, ale některé pasáže (hlavně ke konci filmu) mi přišly, jakoby ve filmu neměli ani co dělat a byly nudné.

Zombíci jsou tu naprosto odlišní od těch, co zná většina fandů. Správný zombík je pomalý při chůzi, přesto zde běhali takovým způsobem, že by jim mohl i Usain Bolt tu rychlost závidět. Další věc, která mě u zombíku zarazila bylo jejich kvokání, nebo jak to nazvat, to jsem doposud v zombie žánru neviděl, spíše neslyšel.

Doslova vtipné mi přišlo, když jediné místo na planetě (Izrael), které nebylo ještě napadeno a je chráněno vysokými zdmi (hradbami) padne jen díky tomu, že si lidé začnou zpívat (možná modlit, nepoznám to) a tento zpěv se line z ampliónů, které slyší veškerý zombie široko daleko (hluk je samozřejmě přivolává). Nával zombíků překoná vysokánskou zeď a jaký byl Izrael.

I když byli vysoké hradby chráněné vojáky, není mi jasné, jak je nemohli do poslední chvíle nevidět a začít samozřejmě reagovat až když bylo příliš pozdě. Ale budiž, je to jen film a nějak se z Izraele Brad musel dostat :-).

Film celkově hodnotím kladně a doporučuji shlédnout všem, co ještě doposud neviděli a mají zombie filmy též rádi jako já. Těch pár much, co jsem výše vyjmenoval a i těch pár dalších drobnějších se dá snadno odpustit, jelikož celková kvalita zase tak mizerná není (i když na Úsvit mrtvých z roku 2004 to nemá – dle mě zatím jednoznačně nejlepší film, který byl o zombie doposud natočen), již jsem viděl jednoznačně horší kousky.

Světová válka Z
Přesunout se na začátek