Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Tipy na zajímavé PHP scripty 1

Jelikož si myslím, že tipů na různé zajímavé věci není nikdy dost a kolikrát to dokáže i mnoha lidem ušetřit čas, tak krom věcí na samotný WordPress zde budu pravidelněji publikovat i tipy na různé zajímavé PHP scripty.

Jako první bych asi upozornil na script, pomocí něhož si můžete vybudovat svou malou sociální síť dosti podobnou Twitteru. Script se jmenuje PHP Social Network Platform.

 

Social Network

 

 

 

 

 

 

 

 

I když nejsem žádným zastáncem nějakého kopírování čehokoliv (Twitter s tím neporazíte, ani nějak globálně neprorazíte), ale docela dobře si tento scriptík umím představit jako doplněk k webu s vyhraněnou komunitou lidí, kde by si uživatelé mohli měnit tipy a odkazy v rámci svého zaměření.

Je pravda, že je tu sice Facebook atd., ale takto by byli například rybáři, ženy co rády pletou z papíru atd. na své síti odděleně od běžných aktivit, které vidí kde kdo. A příznivá cena, která je stanovena na 18 dolarů za Regular Licenci (pro jeden web/doménu) k takovému pokusu přímo vybízí ;-). Za ty peníze, plus překlad a nějaká ta úprava je to defakto zadarmo si myslím.

Myslím si, že nemá cenu script nějak složitě popisovat a lepší bude, když se kouknete níže na video demo, kde je ukázáno vše a člověk si udělá lepší obrázek o funkčnosti ;-)

Video ke scriptu

Pokud by se vám tento script líbil a uvažovali by jste o koupi, tak ho najdete zde.

Další celkem levný a použitelný script, který by mohl sloužit jako doplněk k vaším stránkám se jmenuje Super Store Finder.

Super Store Finder

 

Ideální, pokud provozujete nějaký katalog obchodů a s trochou fantazie snadno upravitelný i pro jiné vyhledávací účely. Snadno nasadíte doslova k jakékoliv stránce (i k CMS jako je Joomla, WordPress, Drupal a další), script je uzpůsoben i pro chytré mobily a je napojen na Google Maps API v3, takže v něm nechybí ani možnost používání Google Street View ;-).

Cena je stanovena na 10 dolarů za Regular Licenci (pro jeden web/doménu), což je za hubičku. Pro lepší představu o funkčnosti doporučuji kouknout na demo a kdyby se vám script líbil, tak zakoupit ho můžete zde.

Tipy na zajímavé PHP scripty 1
Přesunout se na začátek