Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Tipy na zajímavé PHP scripty 2

Dneska tu mám pro vás další tipy na užitečné a poměrně levné PHP scripty, které by se vám mohli hodit. Kolikrát je mnohem výhodnější (hlavně z časových a finančních důvodů) zakoupit již hotový odladěný produkt, který máte k dispozici během pár minut, než si ho tvořit sám, případně zadávat někomu vytvořit ;-).

Jako první mě zaujal script jménem RSS To Twitter PHP Script. Jak už sám název scriptu napovídá, jedná se o řešení, které vám bude automaticky zasílat výstup z vašeho RSS na váš účet na Twitteru, tedy ideální věcička pro affiliate marketing, často aktualizované weby, fóra atd.. Není k tomu zatím žádná reálná ukázka (autor scriptu slíbil, že brzy bude script doplněn i o admina).

Za 6 dolarů za Regular Licenci (pro jeden web) je to paráda. Sám jsem si koupil jednu licenci (ještě jsem nepoužil), ale mohu prozradit, že je ke scriptu přehledná dokumentace, takže to zprovozní opravdu každý, když jsem to pochopil i já a to nejsem žádný programátorský specialista a dokonce neumím ani PHP :-). Pokud vás script zaujal, zakoupit můžete zde.

Druhý script, který mě zaujal se jmenuje NameBot Whois Script. Pokud se alespoň trochu vyznáte v doménách, tak vám bude hned jasné, co tento script bude vykonávat. Pokud náhodou ne, tak doporučuji mrknout na obrázky níže ;-).

Script je snadno upravitelný (počeštění není žádný velký problém) a jeho využití bych viděl hlavně tam, pokud provozujete nějaký web, který je zaměřený ohledně www, domén atd.. Svým návštěvníkům umožníte další službu (budou si moci ověřit whois domén) a vy tento script můžete klidně napojit na nějaký partnerský program registrátorů domén ;-).

Pořizovací cena za Regular Licenci (pro jeden web) je 10 dolarů, což není mnoho a mohlo by se vám mohlo velmi brzy vrátit. Pokud si sami chcete vyzkoušet demo, tak můžete zde a případný nákup scriptu můžete učinit zde.

Script obsahuje

 • Udělá ScreenShots ze stránek
 • Google PageRank, Alexa Rank a Stáří domény (případně si můžete dodělat i další věci)
 • Jednoduchý vzhled (upravit případně do své podoby nebude velký problém)
 • Je dodáván s admin panelem pro správu webových stránek
 • Můžete nastavit různé možnosti přes admin panel
 • Získáte kompletní zdrojový kód obsahují admin panel
 • Zobrazení počtu shlédnutí domény
 • Jedním kliknutím vytvoříte Sitemapu
 • Jedním kliknutí se dají aktualizovat data u domény (toto může udělat návštěvník)
 • Hezké URL adresy
 • Možnost nastavit vlastní SEO titulek, popis a klíčová slova v admin panelu

Na to, co to vše umí je to za těch 10 dolarů skoro zadarmo a nasazení i s malou znalostí PHP zabere pár minut ;-).

Další ze script je vhodný pro příznivce takzvaných ToDoListů (seznamy úkolů) a jmenuje se Todo App. Todo App jednoduchá, celkem dobře zpracovaná webová aplikace, která obsahuje tyto možnosti: vytvářet uživatelské účty, přihlášení uživatelů, obnovení zapomenutých hesel, uživatelské profily, emailové upozornění, tvorba kategorií atd..

Login to the APPJak autor scriptu sám říká, byl navržen tak, aby jste si ho mohli snadno případně přizpůsobit svým potřebám, to znamená, že si můžete například snadno změnit vzhled a nebo přidávat i nové funkce ;-). Pro lepší představu doporučuji navštívit toto demo. Script můžete koupit v Regular licenci (pro jednu doménu) za 11 dolarů.

Tipy na zajímavé PHP scripty 2
Přesunout se na začátek