>

Máte ve škole nebo v zaměstnání zakázaný přístup na některé stránky jako facebook, uložto a podobné?

Tak ten zákaz přístupu na některé stránky jako je facebook, uložto nebo erotické stránky je jistě ze strany zaměstnavatele či školy oprávněný, o tom se nemůžeme přít. Ovšem čas od času může nastat chvíle, kdy se prostě nutně potřebujete na nějakou tu “zakázanou” stránku podívat, třeba i jen na pár minut. Co teď? Internet v mobilu nemáte, počítač se brání a Vy propadáte panice. Jaké je řešení?

Na internetu je hodně různých stránek, které umožní jak anonymní prohlížení (anonymizery) tak i možnost shlédnout nepovolenou stránku. Provedli jsme testování v jedné dokonale zabezpečené firmě a vyzkoušeli asi 20 různých proxy serverů, anonymizérů a dalších webových aplikací, které jdou spustit přímo z prohlížeče. Existují sice i instalovatelné věci, ale ty jsou většinou na nic, protože administrátor firemního systému  má soukromé instalace jistě zakázané. Nakonec jsme našli jednu českou stránku, která dokázala přelstít i onen dokonalý zabezpečený systém. Stránku najdete tady. Ještě, než se tam podíváte, vysvětlíme jak to funguje. Pokud najedete na uvedený web, uvidíte tohle:

utajeno

Všimněte si i varování – z něho nemusíte mít strach, provozovatel webu se pouze zříká odpovědnosti a tak je to správné. Pokud budete z tohoto anonymizéru někomu vyhrožovat, pak se musíte bát. Pokud se ovšem v práci podíváte na 5 minut na facebook, tak po vás jistě Policie nepůjde…Po zadání stránek a kliknutí na JDI se vám objeví okno prohlížeče, kde nahoře bude následující panel, viz opět příklad např. na Seznam.cz:

utajeno_příklad

Nahoře je zkrátka panel v černém rámečku, kam vkládáte adresu, která Vám “normálně” v normálním prohlížeči nefunguje. Vše se zároveň trošku zpomalí, neboť stránky musí zdrojový web “překousat” a až potom zobrazit. není to ale nijak drastické zpomalení. pomohli Vám následující informace?
 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


+ 5 = jedenáct

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Září 2021
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr