>

Recenze filmu Mrtvý sníh

Před pár dny jsme na dvd shlédl starší filmový kousek (z roku 2009) s názvem Mrtvý sníh. Tento kousek jsem doposud neviděl a k tomu, abych si ho pustil mě přimělo celkem slušné hodnocení na ČSFD.cz (57%, což je na komedii s hororovými prvky celkem dost) a to, že se v něm mělo jednat o zombie tématiku.

Pokud film neznáte, tak distributor dvd ho prezentuje následujícím popisem, co je níže v citaci.

Skupinka studentů medicíny má vše, co je třeba ke skvěle prožitým jarním prázdninám: horskou chatu, lyže, skútr, sáně a bohatou zásobu piva.

Nikdo z nich netuší, co je na horách může potkat. Varování nezvaného nočního hosta neberou vážně a užívají si v klidu dál zimních radovánek.

Oddíl oživlých nacistických zombie, ukrytý v horách kolem fjordu s trefným jménem Oksfjord (Sekera), má ale s nimi své plány…

Tato zombie hororová komedie je nabitá černým humorem a ironií. Kolika studentům se podaří vrátit z prázdnin domů?

Před shlédnutím jsem byl plný očekávání, po shlédnutí jsem docela plný rozpaků, jelikož to nebylo přesně podle mého gusta a shrnul bych to spíše slovy, komediálnost celkem chyběla a hororové prvky moc hororové nebyly.

Krve je tam sice na rozdávání, přesto příběh absolutně neměl hlavu ani patu. Postavy absolutně nezáživné a moc mě neoslovily. Na film se sice kouknout dá, ale rozhodně to není žádná velká pecka, která by stála za brzké opakované shlédnutí.

Z 90 minut filmu se mi líbilo tak maximálně 15 minut a to se jednalo o pasáž, kdy se studentíci poprvé seznámily s nacistickými zombie a od té chvíle šla alespoň dle mě úroveň filmu totálně do kopru.

Popravdě, film bych asi nikomu nedoporučil (věděl bych o mnohem lepších), maximálně, že by nebylo z čeho jiného vybrat 😉

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr