>

Recenze filmu Konečná

Letošní rok je ve znamení návratu akčních hrdinů z let 80 (což mě osobně tedy moc nevadí, spíše naopak :-)) a tak jsem byl hodně zvědav na film s názvem Konečná, ve kterém hlavní roli hraje 66 letý Arnold Schwarzenegger.

Distributor dvd film popisuje následujícím textem, který najdete v citaci níže.

Konečná Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction.

Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchl nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega).

Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz k hranicím.

Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku nemají zájem se mu postavit do cesty.

Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety, meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky.

Po shlédnutí tohoto filmu mohu říci, že není rozhodně špatný, naopak, jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem v poslední době viděl.

Role Arnoldovi víc než padne a nebýt toho, že je na něm již znatelně vidět pokročilejší datum (stáří), tak bych film Konečná klidně zařadil mezi  jeden z jeho vůbec nejlepších filmů.

Jedinou menší výtku bych měl k úvodu (prvních cca 20 minut), který je trochu nezáživnější (moc se tam toho neděje, ale naštěstí, nekazí to až tolik dojem z filmu).

Pokud jste film ještě neviděli, tak ho jednoznačně doporučuji shlédnout a uvidíte, že se těch 107 minut budete celkem bavit ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr