Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Konečná

Letošní rok je ve znamení návratu akčních hrdinů z let 80 (což mě osobně tedy moc nevadí, spíše naopak :-)) a tak jsem byl hodně zvědav na film s názvem Konečná, ve kterém hlavní roli hraje 66 letý Arnold Schwarzenegger.

Distributor dvd film popisuje následujícím textem, který najdete v citaci níže.

Konečná Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) původně pracoval u losangeleské policie, ale po jedné zpackané akci skončil jako šerif ospalého městečka u mexických hranic, Sommerton Junction.

Dny plné nudy utne až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Při převozu z Las Vegas do mexické věznice totiž uprchl nebezpečný boss mexické mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega).

Během transportu ho vysvobodili členové jeho drogového kartelu a on se snaží prchnout do své domoviny. S pomocí kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojmím prchá Cortéz k hranicím.

Poslední překážkou na cestě ke svobodě je právě šerifovo městečko. Jenže zdejší strážci zákona a pořádku nemají zájem se mu postavit do cesty.

Jejich šéf ale nechce znovu pošpinit svou pověst, a tak nakonec provětrají své zbrojnice a vytáhnou z nich pušky, kulomety, meče a vydají se vstříc nelítostné řežbě s cílem zastavit zdánlivě nepřemožitelného gangstera a jeho pohůnky.

Po shlédnutí tohoto filmu mohu říci, že není rozhodně špatný, naopak, jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem v poslední době viděl.

Role Arnoldovi víc než padne a nebýt toho, že je na něm již znatelně vidět pokročilejší datum (stáří), tak bych film Konečná klidně zařadil mezi  jeden z jeho vůbec nejlepších filmů.

Jedinou menší výtku bych měl k úvodu (prvních cca 20 minut), který je trochu nezáživnější (moc se tam toho neděje, ale naštěstí, nekazí to až tolik dojem z filmu).

Pokud jste film ještě neviděli, tak ho jednoznačně doporučuji shlédnout a uvidíte, že se těch 107 minut budete celkem bavit ;-).

Recenze filmu Konečná
Přesunout se na začátek