Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Mrtvý sníh

Před pár dny jsme na dvd shlédl starší filmový kousek (z roku 2009) s názvem Mrtvý sníh. Tento kousek jsem doposud neviděl a k tomu, abych si ho pustil mě přimělo celkem slušné hodnocení na ČSFD.cz (57%, což je na komedii s hororovými prvky celkem dost) a to, že se v něm mělo jednat o zombie tématiku.

Pokud film neznáte, tak distributor dvd ho prezentuje následujícím popisem, co je níže v citaci.

Skupinka studentů medicíny má vše, co je třeba ke skvěle prožitým jarním prázdninám: horskou chatu, lyže, skútr, sáně a bohatou zásobu piva.

Nikdo z nich netuší, co je na horách může potkat. Varování nezvaného nočního hosta neberou vážně a užívají si v klidu dál zimních radovánek.

Oddíl oživlých nacistických zombie, ukrytý v horách kolem fjordu s trefným jménem Oksfjord (Sekera), má ale s nimi své plány…

Tato zombie hororová komedie je nabitá černým humorem a ironií. Kolika studentům se podaří vrátit z prázdnin domů?

Před shlédnutím jsem byl plný očekávání, po shlédnutí jsem docela plný rozpaků, jelikož to nebylo přesně podle mého gusta a shrnul bych to spíše slovy, komediálnost celkem chyběla a hororové prvky moc hororové nebyly.

Krve je tam sice na rozdávání, přesto příběh absolutně neměl hlavu ani patu. Postavy absolutně nezáživné a moc mě neoslovily. Na film se sice kouknout dá, ale rozhodně to není žádná velká pecka, která by stála za brzké opakované shlédnutí.

Z 90 minut filmu se mi líbilo tak maximálně 15 minut a to se jednalo o pasáž, kdy se studentíci poprvé seznámily s nacistickými zombie a od té chvíle šla alespoň dle mě úroveň filmu totálně do kopru.

Popravdě, film bych asi nikomu nedoporučil (věděl bych o mnohem lepších), maximálně, že by nebylo z čeho jiného vybrat 😉

Recenze filmu Mrtvý sníh
Přesunout se na začátek