>

Recenze filmu Pád Bílého domu

Včera večer jsem shlédl na dvd film se jménem Pád Bílého domu, což byl film, na který jsem se celkem dlouho těšil a to z několika důvodů. Za prvé, mám rád filmy, kde dostává USA na frak (alespoň chvilku :-)) a za druhé, hrají v něm Gerard Butler a Morgan Freeman, což jsou oba mí oblíbenci.

Pokud jste o filmu zatím ještě neslyšeli, tak distributor ho prezentuje tímto textem v citaci níže.

Zcela nečekaný a velmi dobře připravený útok na Bílý dům za bílého dne završí uvěznění prezidenta Benjamina Ashera (Aaron Eckhart) a jeho nejbližších spolupracovníků v nepřístupném bunkru v podzemí budovy.

Při útoku je zcela zdecimována prezidentova ochranka, s výjimkou jediného člověka – jeho bývalého osobního strážce Mikea Banninga (Gerard Butler).

Expříslušník zvláštních jednotek využije všech svých schopností a hlavně detailní znalosti prostředí Bílého domu k tomu, aby v jeho útrobách nejen přežil, ale navíc aby ve spolupráci s prezidentovým zástupcem Allanem Trumbullem (Morgan Freeman), který se snaží řídit záchrannou operaci zvenčí, osvobodil hlavu státu.

Jenže čas ubíhá, a pokud nebudou nereálné požadavky teroristů splněny, nebude už koho osvobozovat. Kdesi v Bílém domě se navíc skrývá prezidentův syn, jehož případné zajetí by v téhle válce nervů mohlo být rozhodujícím faktorem.

Popisovat děj nebudu, jelikož ho celkem dobře vyjadřuje text distributora dvd, ale pokusím se film stručně (a myslím, že i výstižně) shrnout trochu jinak.

Gerard Butler na mě ve filmu působí tak trochu jako kdysi Arnold Schwarzenegger v legendárním snímku Komando, tedy jeden člověk proti xxx dalším (takže milovníci Komanda zde mají volné pokračování :-)).

I přesto, že je příběh naprosto smyšlený a místy značně, ale značně nereálný (chvílemi bych řekl, až hodně ujetý), tak v globálu je to dle mě celkem dobrý akční kousek, který se rozhodně vyplatí shlédnout a na 99,9% nebudete litovat obětovaných 119 minut.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr