>

Recenze filmu Pád Bílého domu

Včera večer jsem shlédl na dvd film se jménem Pád Bílého domu, což byl film, na který jsem se celkem dlouho těšil a to z několika důvodů. Za prvé, mám rád filmy, kde dostává USA na frak (alespoň chvilku :-)) a za druhé, hrají v něm Gerard Butler a Morgan Freeman, což jsou oba mí oblíbenci.

Pokud jste o filmu zatím ještě neslyšeli, tak distributor ho prezentuje tímto textem v citaci níže.

Zcela nečekaný a velmi dobře připravený útok na Bílý dům za bílého dne završí uvěznění prezidenta Benjamina Ashera (Aaron Eckhart) a jeho nejbližších spolupracovníků v nepřístupném bunkru v podzemí budovy.

Při útoku je zcela zdecimována prezidentova ochranka, s výjimkou jediného člověka – jeho bývalého osobního strážce Mikea Banninga (Gerard Butler).

Expříslušník zvláštních jednotek využije všech svých schopností a hlavně detailní znalosti prostředí Bílého domu k tomu, aby v jeho útrobách nejen přežil, ale navíc aby ve spolupráci s prezidentovým zástupcem Allanem Trumbullem (Morgan Freeman), který se snaží řídit záchrannou operaci zvenčí, osvobodil hlavu státu.

Jenže čas ubíhá, a pokud nebudou nereálné požadavky teroristů splněny, nebude už koho osvobozovat. Kdesi v Bílém domě se navíc skrývá prezidentův syn, jehož případné zajetí by v téhle válce nervů mohlo být rozhodujícím faktorem.

Popisovat děj nebudu, jelikož ho celkem dobře vyjadřuje text distributora dvd, ale pokusím se film stručně (a myslím, že i výstižně) shrnout trochu jinak.

Gerard Butler na mě ve filmu působí tak trochu jako kdysi Arnold Schwarzenegger v legendárním snímku Komando, tedy jeden člověk proti xxx dalším (takže milovníci Komanda zde mají volné pokračování :-)).

I přesto, že je příběh naprosto smyšlený a místy značně, ale značně nereálný (chvílemi bych řekl, až hodně ujetý), tak v globálu je to dle mě celkem dobrý akční kousek, který se rozhodně vyplatí shlédnout a na 99,9% nebudete litovat obětovaných 119 minut.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr