>

Tip na výlet pro celou rodinu! Kopřivnice a okolí!

Prázdniny jsou téměř tady. To znamená více volného času, více slunečních paprsků i více společných zážitků. Využijte tuto parádní kombinaci a s celou rodinou si vyražte za zážitky.

Značka: nemusíte zrovna k moři, když si chcete užít prázdniny. I Česká republika nabízí pěkná zákoutí, která stojí za shlédnutí. Kopřivnice a okolí k návštěvě přímo vybízí!

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Kam jinam v Kopřivnici, než do Technického muzea Tatra? Nablýskané automobily, motorky i kočáry z dob minulých rozhodně stojí za shlédnutí. A že se jich v muzeu nachází opravdu spousta!

Ženy si možná povzdychnout – „to je něco pro naše partnery“. Ano! Zejména muži budou z nablýskaných automobilů nadšeni. Ať už je pánovi dvacet, třicet nebo třeba devadesát let…bude nadšený jako malý kluk o Vánocích.

Zejména tehdy, když auta veteráni a auta vůbec patří k jeho koníčkům. O tom, že návštěva muzea není pouze mužskou záležitostí svědčí rozmanitost návštěvníků.

Maminky s dětmi, babička s vnoučaty, tatínek s maminkou, čerství novomanželé, zamilované páry, mnohdy i celá famílie zavítá do muzea strávit příjemné dvě-tři hodinky.

Délka návštěvy muzea závisí zcela na vás a na vašem zaujetí pro automobily. Protože zatímco laik obdivuje naleštěné kapoty i celkovou atmosféru, opravdový obdivovatel veteránů Tatra může jít opravdu do hloubky a prostudovat vůz po voze.

Ani ženy se nemusí bát, že by se v muzeu Tatra nudily. Právě naleštěné podlahy, které jen podporují lesk a záři vozů – veteránů dávají skvělé podmínky pro provětrání pěkných šatů, sukní a botiček na vysokém podpatku.

Profesionální přístup zaměstnanců muzea, stálá expozice i zajímavý doplňující program bude zárukou příjemně stráveného dne. V muzeu si můžete zakoupit pamětní minci, která vám bude hezkou upomínkou na společný zážitek.

Zapomenout byste neměli ani na síň slávy věnovanou Emilu a Daně Zátopkovým. Jó a při odchodu jistě zavítejte i do prodejny suvenýrů. Tam najdete spoustu roztomilých věciček, které vám společně strávený den budou připomínat.

Vzhledem k ceně vstupného dospělí – 120,- Kč, děti, studenti a důchodci – 80,- Kč je právě Technické muzeum Tatra výborným tipem na výlet pro celou rodinu.

A z Kopřivnice „ALOU“ do Štramberku! 

Ovšem pěkný den s rodinou nemusí skončit již v Kopřivnici. Nedaleko od Kopřivnice se totiž nachází půvabné město Štramberk, které nabízí pěkná zákoutí, rozkošné náměstí, kouzelnou atmosféru i vůni Štramberských uší!

Krásu Štramberku v celé jeho kráse oceníte zejména za slunečného počasí. To když se půjdete projít Štramberským náměstím kudy po schůdcích jako z pohádky dojdete i k největšímu lákadlu města Štramberk – Štramberské Trúbě. Nízké vstupné – dospělí 35,- Kč děti 25,- Kč jistě stojí za výšlap na romantickou rozhlednu.

I areál kolem hradu vás potěší. Pod Trúbou naleznete spoustu posezení i občerstvení v turistické chatě Dr. Hrstky.

Rozhodně si dejte Štramberské uši! 

Při návštěvě malebného Štramberku rozhodně nezapomeňte na Štramberské uši! Bez těch jednoduše nemůžete odjet. Ať už si je dáte v jednotlivých kavárnách nebo obchůdcích plněné šlehačkou a ovocem nebo zakoupíte balený výrobek, jistě si smlsne celá rodina. Štramberské uši poslouží i jako skvělá pozornost pro rodinu a přátelé.

A výlet ještě nekončí! 

Návštěvou rozhledny Trúba výlet po Štramberku rozhodně nekončí. Za další zastávku stojí i jeskyně Šipka. Tu najdete nedaleko centrálního parkoviště. Romantické panorama bude jistě skvělým zážitkem pro všechny dobrodruhy.

Tak a výletní den je u konce. Ještě plní zážitků z nablýskaných auťáků, z romantického výhledu z věže Trúba i  s plnými břichy Štramberských uší už víme, že do Kopřivnice a okolí se nejelo naposled!

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Září 2021
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr