Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Italské Benátky: Úžasná dovolená pro rodiny s dětmi

Pokud hledáte zajímavou dovolenou, kde je nejen pěkné koupání, ale i velké množství památek, pak toto místo určitě stojí za návštěvu.

Dovolená bude atraktivní nejen pro vás, ale i pro vaše děti. Pokud chcete zvolit takovou destinaci, která není moc daleko, kde není mnoho turistů a lokalita je vhodná pro rodiny s dětmi, návštěva Benátek je tím pravým místem pro vás.

Dobrou volbou je zvolit ubytování na poloostrově Cavalino v benátské laguně v Kempingu Casavio. Kemp je rozlohou ohromný. Pokud si včas dohodnete termín, budete mít k dispozici chatku 150 m od moře.

Chatka bude situována v příjemném stínu lesíka. Kromě chat je v kempu k dispozici spousta karavanů různých velikostí. Kemp je plně vybavený sociálním zařízením, obchodem, restaurací, pódiem, dětským hřištěm a dvěma bazény.

Za zmínku určitě stojí bazén s obrovskou pirátskou lodí, která stříká z různých otvorů vodu. Bazén má plno skluzavek pro děti a tak děti u něj mohou trávit hodiny zábavy a nikdy se nebudou nudit.

První výlet, který je možný v okolí podniknout je do města Chioggie, kterému přezdívají malé Benátky. Město leží na jihu benátské laguny. Ve městě jsou tři kanály a hlavní třída. Na samostatném ostrůvku je pěkný kostelík Sv. Dominika, který má základy již z 12. století.

Další zajímavou atrakcí je vyzkoušet cestování benátskou hromadnou dopravou tzv. Vaporetto. Je možné si zakoupit třídenní jízdenku a cestovat tak lodní dopravou téměř neomezeně.

Pokud si jízdenku zakoupíte, není již problém si udělat projížďku lodí třeba přes Lido na San Marco. Na dominantu Benátek věž Kampanilu bude jistě dlouhá fronta a stejné to bude do basiliky sv. Marka.

Pokud budete mít sebou ratolesti, dlouhé čekání vás asi odradí, ale pokud jste sami, doporučuji se podívat do obou skvostů Benátek.

Dětem se jistě bude líbit procházka přes mosty, sledování plujících loděk po kanálech.

Žádné mosty v Benátkách nejsou bezbariérové. Je tedy nutné, pokud se nacházíte v Benátkách s kočárkem, připravit se na fakt, že budete přenášet kočárek přes mosty a zdolávat velké množství schodů.

Určitě nevynechejte most Rialto, což je nejkrásnější Benátský most, který je zastřešený a nachází se tam plno obchůdků se suvenýry.

Výlet na prohlídku ostrovů je možné podniknout z přístavu Treporti a jet na ostrov Buráno. Již z dálky je vidět šikmá věž místního kostela.

Ostrov je proslulý krásnými barevnými domky v různých pastelových barvách. Z ostrova Buráno je možné se přesunout krátkou pětiminutovou jízdou na ostrov Torcello. Na ostrově je kostelík Sv. Focsa, muzeum a katedrála.

Do třetice všeho dobrého je dobré navštívit ostrov Muráno. Ostrov se specializuje na výrobu skla. Proslulá Benátská zrcadla pocházejí ze zdejších skláren. Ostrov je kanály rozdělen na několik částí. Středem prochází široký kanál Grande, přes který vede pouze jeden most.

Benátky za návštěvu určitě stojí, protože mají co nabídnout.

Italské Benátky: Úžasná dovolená pro rodiny s dětmi
Přesunout se na začátek