Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Babovřesky

Pokud se podíváte na jednotlivé recenze tohoto film, tak jsou defakto jen dvě strany diváků (hodnotí jako líbí a odpad) a žádný střed mezi moc neexistuje. Například na CSFD.cz mají Babovřesky hodnocení pouhých 31%! Takové hodnocení mají obvykle filmové braky a nějak mi to k Babovřeskám prostě nesedělo. Na FDb.cz je hodnocení o něco přeci jen lepší a dosahuje hodnoty 56,5%.

Samotný film se na plakátu v kině prezentuje tímto popisem distributora v citaci níže.

V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu v obci Babovřesky… Podtitulek ´z dopisu venkovské drbny ´ napovídá, že na scénu vstupují místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, „univerzální“ drbnou, která pracuje na Obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici.

O všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát… A osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. A právě do této vísky koncem jara přijíždí nový farář. Zbožné ženy čekají váženého starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovní, asi třicetiletý kluk a tím to vlastně všechno začíná…

Po shlédnutí Babovřesek (mají 133 minut!) bych řekl, že mnoho lidí mělo nejspíš velké očekávání a film porovnávají s legendární trilogií Slunce, seno, ….., čemuž napomáhá i dost podobných postav (udrbané báby, farář, aktéři z Obecního úřadu atd.) a to Babovřeskám jednoduše dle mě škodí. Měl bych též trochu výtku k samotné délce filmu (mohlo to být klidně o chlup kratší), jelikož úvod mi přišel trochu víc nudný, než by musel být.

Ale jinak bych film zase až tak špatně rozhodně nehodnotil a dle mě 31% je zcela mimo realitu a osobně bych to viděl minimálně kolem těch 50%, obzvláště, když to srovná s některými rádoby komediemi z USA, které mi kolikrát přijdou víc jako špatný vtip, než komedie.

Vše je samozřejmě otázkou vkusu jednotlivého člověka, ale nám třem, co jsme na filmu byli se Babovřesky líbily. Chování faráře jménem Petr Šoustal a dalších postav člověku prostě nedá, aby se od srdce nezasmál (kromě nás se smálo i celé kino). Je pravda, že trailer k filmu mi přišel naprosto o ničem (nic moc vtipného) a Slunce, seno to prostě není, ale dobrá komedie, ať si kde říká kdo chce co chce to podle mě prostě je.

Vynaložených 537 Kč (3 lístky po 179 Kč) ani trochu nelituji a film bych určitě doporučil shlédnout každému, jelikož si myslím, že je lepší, když si každý udělá o něm svůj názor a nedá hned na nějaké cizí „recenze“. Babovřesky jsou i přes veškerá negativa úspěšným kinohitem, to už jim nikdo prostě neodpáře a to je i důvod, proč se údajně 21.5.2013 má začít točit druhé pokračování ;-).

Babovřesky
Přesunout se na začátek