Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Sinister

Horor jménem Sinister, nebylo moc co řešit. Hororové kousky patří mezi mé oblíbené žánry a na Sinister jsem se po přečtení pár recenzí (poměrně dobře byl hodnocen) docela těšil, jelikož jsem byl plný očekávání.

Samotné dvd toho o filmu moc neprozradí, jelikož na něm najdete jen tento strohý text distributora.

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí.

Po shlédnutí mohu říci, že pokud bych měl film hodnotit jen podle příběhu, tak bych jednoznačně řekl, že nic moc, žádná originalita. Tak trochu jsem v tom viděl mix několika filmů (hlavně prvků z nich), jako je například 3:15 zemřeš, Šestý smysl, kamerové záběry podobné jako ze Záhady Blair Witch a ještě by se něco určitě našlo ;-).

Pokud budu film hodnotit jako celek a nekoukat na to, co jsem napsal výše, tak jednoznačně super. I s „otřepanými“ kousky se dá stále navodit děsivá atmosféra. Pro mě osobně by bylo už například děsivé, pokud bych měl bydlet v domě (Ellison ten dům dobrovolně koupil, šel tam bydlet s celou svou rodinnou), kde byla spáchána několikanásobná vražda a nikdy nebyl dopaden pachatel.

Navíc, když v takovém domě na půdě (při koupi přes realitku na půdě dle fotek nic nebylo!) ještě objeví krabici se starými domácími filmy, na nichž jsou kromě rodinných radovánek zaznamenány i jednotlivé vraždy celých rodin (a to již od roku 1965), tak to už je víc než podezřelé bych řekl ;-). Ellisnovi to ovšem očividně nevadí a v honbě za dobrým námětem neváhá obětovat své bezpečí i bezpečí celé rodiny.

Čím víc Ellison vše okolo vražd rozplétá, tak tím samozřejmě roste napětí a jemu i jeho blízkým se krátí jejich čas na tomto světě. Více ale už prozrazovat nebudu a raději vám doporučím film shlédnout též. V klidu u tohoto filmu rozhodně nebudete, takže své žánrové zaměření naplňuje dostatečně, řekl bych ;-).

Recenze filmu Sinister
Přesunout se na začátek