Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Film Bláznivá výhra

Před malou chvílí jsem dokoukal další celkem zajímavý film na dvd, který byl inspirován zkutečným příběhem. Film se jmenuje Bláznivá výhra a po shlédnutí musím říci, že to opravdu bylo celé bláznivé, jelikož jsem absolutně netušil, že něco podobného vůbec někdy předtím šlo. Pokud vás zajímá co, čtěte dále ;-)

Pokud by jste měli dvd v ruce, tak na něm najdete tyto informace co jsou níže v citaci od distributora filmu.

Ovládnout tajemný zákon štěstěny? Vydělat jmění ve vrtkavé ruletě? To je přece zhola nemožné! A přece se to povedlo. Gonzalo vymyslel systém, jak ruletu legálně pokořit.

Amsterdam, Las Vegas, Austrálie, Paříž, Madrid, Macao… S příbuznými zruinuje kasina po celém světě a splní si svůj sen. Sledujte skutečný příběh španělské rodiny Pelayů, kteří se stali legendou.

Akční komedie o chuti do života a o tom, jaké to je ovládnout svět ve dvaceti letech. To není jen pohádka, ale příběh založený na skutečných událostech!

Tento text co je výše v citaci mě opravdu zaujal a to byl i důvod, proč jsem se film rozhodl shlédnout. Přeci jen lidí (kolikrát spíše patologických hráčů), co se snaží zbohatnout na hazardu je na světě strašně moc, ale těch „úspěšných“ je strašně málo.

Defakto jsou to dle mě stejně většinou jen marketingové figurky, které mají přitáhnout další lidi, co jsou chamtivý po penězích, aby na tom pak byli ještě hůř, než začali hrát, ale to už je na jinou debatu a já se vrátím zpátky k samotnému filmu.

Film sám o sobě není žádný velký šlágr. Na obalu je psáno něco o nějaké komedii, ale mě to spíš přišlo jako klasické drama a tak je film prezentován i na filmových webech, co jsem tak koukal. Přesto ho mohu doporučit, jelikož si myslím, že je dobrý, pokud chcete shlédnout něco oddechového ;-).

Na filmu je nejzajímavější samotný příběh. Pokud je podle zkutečnosti i to, jak jsou popisovaný hlavní postavy, tak se docela divím, že se jim vůbec podařilo fungující model udržet v provozu. Hlava rodiny a autor fungující myšlenky Gonzalo García Pelayo i jeho syn Ivan García Pelayo jsou celkem v pohodě a chytrý, ale zbytek z rodiny, to je docela matroš tedy :-D.

Systém byl založen na pravděpodobnosti, který počítal s výrobními vadami jednotlivých rulet a neustálými sázkami na stejná čísla, jelikož padaly víc než často ;-). U rulety bych sice očekával nějakou kvalitu, ale jak je vidět, tak tomu v dřívějších dobách (1991 – 1992) rozhodně nebylo. Jejich systém ztratil funkčnost s nástupem nových a značně vylepšených modelů rulety.

Na konci filmu jsem se dozvěděl, že si za ten cca rok hraní vydělali více než čtyři milióny (nejspíš dolarů, jelikož na tento údaj jaksi pozapomněli ;-)). Zkoušel jsem hledat i nějaké informace na internetu a na Wikipedii se píše, že to bylo více než 250 milionů peset. Ať už to nakonec bylo jakkoliv, tak to byl stejně pěkný balík a geniální nápad.

Film Bláznivá výhra
Přesunout se na začátek