>

Film Tajemný muž

Tajemný muž, což je i název mysteriózního filmu, který jsem krom toho včerejšího testování shlédl na dvd a kterému se v tomto článku vlastně chci věnovat, ale částečně se mi to hodilo i k něčemu jinému ;-)

Pokud by jste dvd měli v ruce stejně jako já, tak by jste si o něm na zadní straně obalu mohli přečíst tento text distributora, co je níže v citaci.

STRACH DOSTÁVÁ NOVÝ ROZMĚR

Nad městečkem Cold Rock v U.S.A. se vznáší hrozba: během let odsud beze stopy zmizelo několik dětí. Pověrčiví obyvatelé města hovoří o Tajemném muži, postavě, která si odnáší děti a nikdy je nevrací zpět.

Julia (Jessica Biel) v městečku Cold Rock žije a pracuje jako zdravotní sestra, strašidelnému příběhu ale nevěnuje pozornost. Jedné noci ji přepadne podivný pocit a když se podívá do synova pokojíčku, najde jen prázdnou postel. Rychle seběhne ze schodů a polije ji hrůza: ve dveřích vidí stát Tajemného muže, který v náručí drží jejího syna Davida.

Julia se spolehne na svůj mateřský instinkt a pustí se za nimi, chce svého syna získat zpátky, stůj co stůj. Hon začíná a s ním se vrací i dávná otázka: kdo je ten Tajemný muž? Co dělá s unesenými dětmi?

Začátek filmu je sice takový všelijaký (mě moc nezaujal) a chvilku jsem si říkal: sakra, to byla zase jednou moje luxusní volba, to zas bude nějaká krávovina 106 minut dlouhá. Naštěstí jsem nedal na svůj prvotní dojem a ještě chvilku vydržel, než se to trochu rozjelo a nakonec jsem rád, že jsem tak učinil, jelikož Tajemný muž je film, který mě opravdu bavil (když opomenu ten začátek).

Po delší době jsem viděl film, o kterém se dá říci, že je Mysteriózní s velkým M na začátku, jelikož divák až do konce netuší, co vlastně očekávat, kdo je ten tím tajemným mužem a proč se vlastně dějí věci, které se dějí ;-). Nejprve jsem měl v plánu a chtěl jsem film detailněji popsat, ale myslím si, že tím bych milovníky tohoto žánru akorát ochudil o ten pravý prožitek z filmu, jelikož by věděli co a jak a to nechci!

Jediné, co ještě prozradím bude, že dejme tomu polovina filmu se tváří docela nevině a druhá polovina je plný zvratů a různých nečekaných překvapení. Ocenil bych i herecký výkon Jessicy Biel, která se mi zde mimořádně líbila.

Když se na tento film podíváte na CSFD.cz, tak k dnešnímu dni (16.3.2013) má hodnocení 64%, ale osobně bych mu dal klidně mnohem víc (takových 75% by mu určitě slušelo)! Pokud budete mít možnost shlédnout, tak rozhodně neváhejte a učiňte tak ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr