Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Film Tajemný muž

Tajemný muž, což je i název mysteriózního filmu, který jsem krom toho včerejšího testování shlédl na dvd a kterému se v tomto článku vlastně chci věnovat, ale částečně se mi to hodilo i k něčemu jinému ;-)

Pokud by jste dvd měli v ruce stejně jako já, tak by jste si o něm na zadní straně obalu mohli přečíst tento text distributora, co je níže v citaci.

STRACH DOSTÁVÁ NOVÝ ROZMĚR

Nad městečkem Cold Rock v U.S.A. se vznáší hrozba: během let odsud beze stopy zmizelo několik dětí. Pověrčiví obyvatelé města hovoří o Tajemném muži, postavě, která si odnáší děti a nikdy je nevrací zpět.

Julia (Jessica Biel) v městečku Cold Rock žije a pracuje jako zdravotní sestra, strašidelnému příběhu ale nevěnuje pozornost. Jedné noci ji přepadne podivný pocit a když se podívá do synova pokojíčku, najde jen prázdnou postel. Rychle seběhne ze schodů a polije ji hrůza: ve dveřích vidí stát Tajemného muže, který v náručí drží jejího syna Davida.

Julia se spolehne na svůj mateřský instinkt a pustí se za nimi, chce svého syna získat zpátky, stůj co stůj. Hon začíná a s ním se vrací i dávná otázka: kdo je ten Tajemný muž? Co dělá s unesenými dětmi?

Začátek filmu je sice takový všelijaký (mě moc nezaujal) a chvilku jsem si říkal: sakra, to byla zase jednou moje luxusní volba, to zas bude nějaká krávovina 106 minut dlouhá. Naštěstí jsem nedal na svůj prvotní dojem a ještě chvilku vydržel, než se to trochu rozjelo a nakonec jsem rád, že jsem tak učinil, jelikož Tajemný muž je film, který mě opravdu bavil (když opomenu ten začátek).

Po delší době jsem viděl film, o kterém se dá říci, že je Mysteriózní s velkým M na začátku, jelikož divák až do konce netuší, co vlastně očekávat, kdo je ten tím tajemným mužem a proč se vlastně dějí věci, které se dějí ;-). Nejprve jsem měl v plánu a chtěl jsem film detailněji popsat, ale myslím si, že tím bych milovníky tohoto žánru akorát ochudil o ten pravý prožitek z filmu, jelikož by věděli co a jak a to nechci!

Jediné, co ještě prozradím bude, že dejme tomu polovina filmu se tváří docela nevině a druhá polovina je plný zvratů a různých nečekaných překvapení. Ocenil bych i herecký výkon Jessicy Biel, která se mi zde mimořádně líbila.

Když se na tento film podíváte na CSFD.cz, tak k dnešnímu dni (16.3.2013) má hodnocení 64%, ale osobně bych mu dal klidně mnohem víc (takových 75% by mu určitě slušelo)! Pokud budete mít možnost shlédnout, tak rozhodně neváhejte a učiňte tak ;-).

Film Tajemný muž
Přesunout se na začátek