Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Neobyčejný život Timothyho Greena

Pozoruhodný film s poutavým příběhem, který chytne nejednu ženu za srdce (přeci jen ty mají větší mateřské pudy než chlapi) a na druhou stranu si myslím, že může mít i dost odpůrců, co o něm budou říkat, že je to blbost.

Film se jmenuje Neobyčejný život Timothyho Greena a než si o něm řekneme něco víc, tak se podívejte níže do citace, jak ho prezentuje sám distributor dvd.

„Zábavný příběh, plný citu.“

Studio Disney vám domů přináší okouzlující film Neobyčejný život Timothyho Greena. Je to inspirativní a kouzelný příběh pro celou rodinu, ve kterém září Jennifer Garner a Joel Edgerton. Cindy a Jim jsou manželé, kteří chtějí co nejrychleji založit rodinu, ale o vlastním dítěti si mohou nechat jenom zdát.

Když se u jejich dveří během jedné bouřlivé noci objeví Timothy, zjistí, stejně jako celé městečko Stanleyville, že největší dary v životě přicházejí z těch nejneočekávanějších stran.

Film zrežíroval Peter Hedges, kterého znáte jako režiséra filmů Jak na věc (nominovaný v roce 2002 na Oskara za nejlepší adaptaci literární předlohy), Život podle Dana nebo Co žere Gilberta Grapea.

Na DVD navíc uvidíte mnoho skvělého bonusového materiálu! Disney opět potvrzuje, jak důležitá je rodina a rodinné vztahy.

Jak už jsem psal výše o té blbosti, tak abych pravdu řekl, pro mě osobně to moc velký šlágr tedy nebyl. Místo rodinného filmu, či dramatu, bych ho jednoznačně zařadil do kategorie fantasy pohádek a nikde bych se moc nezmiňoval o slově komedie, komediální atd.. Tyto řádky jsem napsal tak, jak jsem napsal proto, protože jsem muž a takto nějak muži bude film vnímán ;-).

Kdybych byl žena, tak bych řekl, perfektní film s perfektním příběhem, který mě chytl za srdce a utrousil jsem u něj i pár slziček. Proč by byla vlastně taková změna? Jelikož film dle mě cílí především na ženské publikum a ideálním divákem je bezdětná žena toužící po dítěti tak kolem třiceti let.

I když jsem sám v tomto věku a bezdětný, tak nejspíš nemám takové to správné cítění, jelikož mě film nezasáhl ani trochu. Chápu, že ty, co nemohou mít dítě a moc po něm touží, tak jsou schopni proto udělat téměř cokoliv, ale co je moc, to je prostě moc.

Cindy a Jim se po tom, co se dozvědí, že nemohou mít dítě, tak se rozhodnou sepsat na papírky vlastnosti a dovednosti, které by jejich vysněné dítě mělo mít (nebo spíše by chtěli, aby mělo) a pak tyto papírky vložené do truhly zakopou na zahradě.

Klasicky v noci přijde déšť (samozřejmě jen nad tou jejich zahradou) a z místa, kde byla zakopaná truhla vyleze najednou chlapec, jako krtek z nory, který má na nohou listy a jmenuje se Timothy (jediné chlapecké jméno na papírku v truhle, ostatní byli dívčí). To je ale náhoda zase jednou ;-).

Jak pomalu plyne čas, postupně zjišťují, že má vlastnosti a dovednosti, jaké cca chtěli. Vypadá to, jako objednávka DNA buněk na míru ;-). Jakmile Timothy splní nějakou věc, co byla napsaná na papírku, uschne mu a odpadne jeden list z nohy.

S posledním listem odejde nakonec i Timothy a Cindy s Jimem tak jsou jakoby připravený na to, stát se opravdovými rodiči adoptovaného dítěte (mimochodem, tento svůj příběh vypráví úřednici, co jim má přiťuknout adopci!) a to je konec filmu po 105 minutách ;-).

Neříkám, že je film úplně špatný, nebo že se na něj nedá kouknout, jen mi těch 72% na CSFD.cz k němu moc nesedí a není to film, na který bych musel v dohledných pár letech koukat znovu. Lepší ale bude, pokud si na něj uděláte svůj názor a třeba bude od toho mého naprosto odlišný ;-).

Neobyčejný život Timothyho Greena
Přesunout se na začátek