>

Film Kohout na víně

Kohout na víně, že prý se jedná o dobrou komedii. Popravdě, nejprve jsem z toho byl trochu skeptický a říkal jsem si, bože, co to zase přinesla. Nicméně večer jsme si tento film pustili a musím uznat, že moje obavy nebyly ani trochu na místě a je to opravdu dobrý film, který nikoho rozhodně nezklame.

O filmu jsem do té doby neslyšel, tak ještě než došlo k samotnému koukání, trochu jsem zagooglil, aby zjistil o co v tom filmu vlastně jde a na co se mám případně připravit. Podle názvu jsem nejprve typoval, že se příběh bude nejspíš odehrávat v nějaké restauraci, ale naprostý můj omyl. K filmu jsem našel toto na HBO.

Henry je scénárista a jednoho dne zjistí, že má osmiletou dceru – produkt bezvýznamné aférky na jednu noc. A vše se přihodí zrovna ve chvíli, kdy se snaží pracovat na filmové adaptaci slavného románu a získat lásku svého života…

Německá superstar Til Schweiger napsal, zprodukoval, zrežíroval a také si zahrál v této úsměvné a dojemné komedii.

Henry je nevyzpytatelný scénárista, který se vrhá z náručí jedné nešťastné aféry do druhé. Pracovně na tom není o moc lépe. Jednoho dne však dostane životní příležitost napsat filmovou adaptaci slavného románu, který samozřejmě nenapsal nikdo jiný, než jeho bývalá přítelkyně a životní láska, Catherine.

Jenže všechny jeho naděje na konečně šťastný a úspěšný život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří objeví osmiletá Magdalena. Údajně je jeho dcerou a produktem dostaveníčka na jednu noc.

Byla svěřena do péče svého biologického otce, než se její matka v zámoří vypořádá se soudním procesem. Otcovství není nikdy procházka růžovou zahradou. Ale když se to stane přes noc – zrovna když se snažíte napsat své životní dílo a získat zpět lásku svého života – je to prakticky nemožné!

Po shlédnutí filmu mohu s čistým svědomím říci, že je to opravdu povedený kousek, u kterého jsem se ne jednou zasmál (Magdaléna nemá občas chybu) a celkově mě Kohout na víně pobavil a ani chvilku jsem se u něj nenudil. Film trvá nějakých 121 minut, tak pokud budete mít možnost ho též shlédnout, rozhodně si na něj ten čas udělejte, stojí to zato ;-).

Hledal jsem na Youtube jestli není k mání nějaký trailer k filmu, ale bohužel jsem nenašel nic s českými titulky, ani s dabingem, tak sem dávám tedy alespoň trailer v němčině pro lepší představu (ale pozor, v češtině je to mnohem lepší, než se trailer tváří, tak se tím případně nenechte odradit) ;-

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr