Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Film Kohout na víně

Kohout na víně, že prý se jedná o dobrou komedii. Popravdě, nejprve jsem z toho byl trochu skeptický a říkal jsem si, bože, co to zase přinesla. Nicméně večer jsme si tento film pustili a musím uznat, že moje obavy nebyly ani trochu na místě a je to opravdu dobrý film, který nikoho rozhodně nezklame.

O filmu jsem do té doby neslyšel, tak ještě než došlo k samotnému koukání, trochu jsem zagooglil, aby zjistil o co v tom filmu vlastně jde a na co se mám případně připravit. Podle názvu jsem nejprve typoval, že se příběh bude nejspíš odehrávat v nějaké restauraci, ale naprostý můj omyl. K filmu jsem našel toto na HBO.

Henry je scénárista a jednoho dne zjistí, že má osmiletou dceru – produkt bezvýznamné aférky na jednu noc. A vše se přihodí zrovna ve chvíli, kdy se snaží pracovat na filmové adaptaci slavného románu a získat lásku svého života…

Německá superstar Til Schweiger napsal, zprodukoval, zrežíroval a také si zahrál v této úsměvné a dojemné komedii.

Henry je nevyzpytatelný scénárista, který se vrhá z náručí jedné nešťastné aféry do druhé. Pracovně na tom není o moc lépe. Jednoho dne však dostane životní příležitost napsat filmovou adaptaci slavného románu, který samozřejmě nenapsal nikdo jiný, než jeho bývalá přítelkyně a životní láska, Catherine.

Jenže všechny jeho naděje na konečně šťastný a úspěšný život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří objeví osmiletá Magdalena. Údajně je jeho dcerou a produktem dostaveníčka na jednu noc.

Byla svěřena do péče svého biologického otce, než se její matka v zámoří vypořádá se soudním procesem. Otcovství není nikdy procházka růžovou zahradou. Ale když se to stane přes noc – zrovna když se snažíte napsat své životní dílo a získat zpět lásku svého života – je to prakticky nemožné!

Po shlédnutí filmu mohu s čistým svědomím říci, že je to opravdu povedený kousek, u kterého jsem se ne jednou zasmál (Magdaléna nemá občas chybu) a celkově mě Kohout na víně pobavil a ani chvilku jsem se u něj nenudil. Film trvá nějakých 121 minut, tak pokud budete mít možnost ho též shlédnout, rozhodně si na něj ten čas udělejte, stojí to zato ;-).

Hledal jsem na Youtube jestli není k mání nějaký trailer k filmu, ale bohužel jsem nenašel nic s českými titulky, ani s dabingem, tak sem dávám tedy alespoň trailer v němčině pro lepší představu (ale pozor, v češtině je to mnohem lepší, než se trailer tváří, tak se tím případně nenechte odradit) ;-

Film Kohout na víně
Přesunout se na začátek