>

Film Probudím se včera

Probudím se včera. Nejsem velkým příznivcem novodobých českých filmů, což už jsem tu v minulosti i několikrát zmiňoval. Proto jsem se tak trochu obával, co to bude za film, přeci jen kombinace slov komedie a k tomu sci-fi v českém podání může být vražedná kombinace :-).

Pokud by jste měli dvd v ruce, tak by jste se z něj dozvěděli následující informace od distributora.

Sympatický čtyřicátník Petr Kovář se díky vědeckému experimentu vrací do června roku 1989, kdy byl ve třeťáku na gymnáziu, aby konečně vyznal lásku své spolužačce Elišce.

Má jen měsíc na to, aby ji přesvědčil o své lásce, bohužel zapomněl, že je momentálně zadaná… a že bude muset opět zvládat i školní povinnosti.

Bláznivý kolotoč průšvihů, školních trablů, milostných překážek a originálního humoru může začít…

Po shlédnutí 120 minut filmu mohu říci, že se jedná o naprosto super komedii, hlavně pro starší ročníky, co mohou na dobu komunismu zavzpomínat (nábytek, oblečení, zvyklosti, Tuzex, Bony atd. :-)). Jediné, co bych z filmu možná vystříhal je úvodních cca 15 až 20 minut, které mi přišli tak trochu o ničem.

Probudím se včera se defakto rozjede až po přesunu do minulosti, kdy na scéně Filipa Blažka vystřídá Jirka Mádl. Ještě taková malá vsuvka, scény okolo stroje času jsou takové dosti divoké a místo něčeho alespoň trochu věrohodného působí docela komicky :-).

Myslím si, že nemá cenu film nějak dále popisovat, jelikož popis od distributora je celkem přesný a já bych ho defakto jen opsal svými slovy a vždycky je lepší vidět, než číst. Navíc, komická scénka se i celkem špatně popisuje a písmenka ne vždy umí vše vyjádřit tak, jak by bylo potřeba a proto, pokud jste film ještě neviděli, tak ho rozhodně doporučuji shlédnout

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr