Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Červená světla

Další film, který jsem v poslední době shlédl se jmenoval Červená světla. Na tento film jsem byl opravdu hodně zvědavý, jelikož jsem na něj četl celkem kladná hodnocení různě po internetu a tak jsem se těšil, až se mi konečně dostane do ruky.

Dle dostupných informací se to ve filmu mělo hemžit paranormálními jevy, u kterých divákovi mrazí v zádech, což je pro mě naprosto ideální a takové filmy jednoduše zbožňuji :-).

Pokud by jste měli v ruce dvd stejně, jako jsem ho měl i já, tak se z něj dozvíte od distributora následující informace, viz citace níže.

Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost.

Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem.

Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech…

Jakmile jsem vložil dvd do přehrávače a najel film, byl jsem doslova vtažen na 108 minut do příběhu (dají se tam sice najít určité nudnější pasáže a nějaké ty drobné mouchy, ale ty má každý film).

Tím, že je ke všem jevům a paranormálním zázrakům ze strany vyšetřovatelů přistupováno vědecky, tak se divák svým způsobem u koukání i vzdělává, jelikož jsou ty „zázraky“ postupně objasňovány, což se mi líbilo. Dokonale film totiž ukazuje, jak  fungují všichni ti rádoby mágové, senzibilové, vědmy atd., což je opravdu zajímavé.

Možná by film měl být povinný pro všechny lidi, co na podobné zhovadilosti věří, jelikož by jim mohl otevřít oči, aby zase někomu nenaletěli. Ušetřilo by jim to jistě spoustu peněz, které podvodníkům kolikrát nastrkají ;-).

Kdo tento film ještě neviděl, tak tomu doporučuji zjednat co nejrychleji nápravu. Fakt to stojí za to ;-).

Recenze filmu Červená světla
Přesunout se na začátek