>

Recenze Naboř a ujeď

Dlouho jsem tu nepsal o žádném filmu, tak jsem se to rozhodl dneska napravit. Včera se mi dostalo do ruky dvd s filmem Naboř a ujeď.

O filmu jsem doposud neslyšel, ale obal dvdéčka vypadal celkem zajímavě, tak jsem si říkal, že by to mohl být fajn film. Krom oficiálního popisu, který hodím níže do citace na obalu byly hlášky jako třeba: „Komedie, která nesundá nohu z plynu“, nebo „Bradley Cooper je šíleně vtipný“.

Samotný popis filmu vypadá takto, viz níže v citaci.

Charlie Bronson riskuje svou skrytou identitu, aby se se svou přítelkyní dostal do Los Angeles, kde na ně čeká jejich životní šance.

Brzy je však vyčmuchá Charlieho bývalý kamarád z gangu a chce, co mu patří. Zábavný road – trip se tak mění v bláznivou honičku, do které se připletou i Federálové a banda podivínů.

Po shlédnutí (má to 106 minut!) jsem z filmu již tak nadšený, jako na začátku rozhodně nebyl. Neříkám, že se na to nedá kouknout, ale je to pro mě další film z kategorie, pustím si ho, vydržím až do konce a další shlédnutí již nikdy být nemusí.

Svým způsobem je každá postava ve filmu něčím „postižená“, Chocholoušek by z nich měl radost.

Krásná Kristen Bell alias Annie je děsně překvapená, když se dozví, že žije se svědkem bankovní loupeže (spíše účastníkem loupeže), při které byl zastřelen securiťák. Do programu na ochranu svědků se nedostane každý kvůli nějaké volovině, takže se dalo něco podobného jistě čekat.

Dax Schepard, alias Charlie Bronson (skrytá identita), pravým jménem Yul Perrkins na to, že je v programu na ochranu svědků, tak je všude děsně nenápadný. Toho by našel kde kdo hravě a nepomohlo by mu ani to, že ho střeží šerif (tedy spíše nějaká parodie na šerifa) :-).

Samostatnou kapitolou je zde i Bradley Cooper alias lupič Alex. Víc, než jako nějaký nebezpečný kriminálník vypadal spíše jako nějaká dredatá smažka, které ve vězení upadlo mýdlo ve sprše, pro které se ohnul a on se s tím nedokáže smířit.

Ve filmu nechybí i takové bizarnosti, jako důchodcovská swingers párty a bluetooth aplikace na vyhledávání gayů (Lapák, nebo jak se to jmenovalo).

Super akční komedii si představuji osobně trochu jinak, minimálně tak, že se budu bavit od začátku až do konce, což rozhodně Naboř a ujeď nesplňuje.

Víc, než nějaký hlášky (dialogy jsou vesměs nudné a o ničem) mě zaujaly použitá auta ve filmu.

Něco málo jsem o filmu nastínil a pokud máte 106 minut času, který můžete jen tak promrhat, tak si udělejte případně názor na film sami ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr