Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Film Zpátky ve hře

Včera jsem úspěšně shlédl další film. Tentokrát jsem měl chuť na něco, co nebude akční a nepoteče tam krev, zkrátka na nějakou oddechovou záležitost. Proto moje volba byl film s názvem Zpátky ve hře, ve kterém se po čtyřech letech zaslouženého odpočinku objevil opět v jedné z hlavních rolí kmet Clint Eastwood, takže to nakonec bylo dvojité zpátky ve hře :-).

Pokud by jste měli v ruce dvd, tak by jste se o filmu od distributora dozvěděli následující informace, co jsou níže v citaci.

AŤ UŽ VÁM ŽIVOT UŠTĚDŘÍ JAKOUKOLI RÁNU

Gus Lobel (Clint Eastwood) býval celé desítky let špičkovým hledačem baseballových talentů, teď se mu ale začínají hlásit léta. Příští zápas bude zřejmě poslední v Gusově kariéře a on odmítá jenom zahřívat lavičku.

Jenže vedení týmu Atlanta Braves o jeho úsudku pochybuje, zvlášť když se v draftu objeví fenomenální superpálkař.

Do hry pak vstoupí Gusova dcera Mickey (Amy Adams), čímž tahle nadějná právnička s ambicí stát se ve firmě partnerem dá v sázku svoji kariéru – aby zachránila tu otcovu.

Gusova konkurenta, který pošilhává po Gusově práci i po Mickey, si v poutavém příběhu „plném citu, humoru a fantastických hereckých výkonů“ (Peter Hammond, BOXOFFICE MAGAZINE) zahrál Justin Timberlake.

Popravdě, i když mám téměř jakýkoliv sport hooodně rád, tak baseball příliš nemusím. Sice znám pravidla a kolikrát jsem se i pokoušel blíže zjistit, co na této hře Američani tolik milují, ale nějak se mi to nikdy nepodařilo. Nedovedu si představit, že bych se nad tímto rozplýval u piva s kamarády, spíš by to pro mě byla nuda ;-).

Ale, když opomenu to, že se Zpátky ve hře točí hlavně jen kolem baseballu, tak si myslím, že je to celkem obstojný kousek, který nemůže absolutně nikoho urazit, ale také úplně nenadchne. Dle mě je to takový lepší průměr.

Dalo by se říci, že tu Clint Eastwood (díky svému věku – 83 let) hraje tak trochu sám sebe (stárnoucí baseballový skaut, který se musí vyrovnat se zhoršením zraku, moderními metodami skautingu a krom lovu hráčů se musí také usmířit se svou kdysi opuštěnou dcerou).

Pokud jste na Eastwooda zvyklý jako na drsňáka s vtipnými hláškami, tak ty vám rozhodně nebudou chybět ani v tomto filmu, jen zde nikomu nemíří do ksichtu bouchačkou. Do tohoto filmu by se to nehodilo a díky senilnosti Guse (špatnému zraku) by stejně nikdy nikoho netrefil ;-).

Film Zpátky ve hře
Přesunout se na začátek