Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak snadno vytvářet různé tabulky bez znalosti HTML ve WordPressu?

I když si rád hraji s HTML a vytvářím si v něm již delší dobu různé tabulky, tak jsem hledal nějaký pohodlný způsob, jak mít ve WordPressu všechny tabulky na jednom místě a kdykoliv je bez složitějšího hledání v článcích upravit, přidat další, či smazat.

Nakonec se mi podařilo objevit naprosto geniální plugin jménem TablePress, který splňuje vše, co jsem potřeboval a dokonce je vhodný i pro ty, co HTML neumí a nebo se s ním nechtějí patlat. Tento plugin si můžete případně rovnou stáhnout zde: TablePress (201)

Plugin stačí stáhnout, nahrát na vaše FTP a aktivovat. V administračním menu vlevo se vám objeví nová záložka s názvem TablePress, jako je znázorněno na obrázku níže ;-).

TablePressVelkou výhodou tohoto pluginu je i to, že kromě základní jazykové mutace, což je angličtina v sobě obsahuje i slovenskou mutaci, což je díky velké podobnosti s češtinou naprosto super. Proto, než s pluginem začnete pracovat, tak doporučuji jako první věc přehodit právě jazyk.

TablePress 2

Jak můžete vidět na obrázku výše, stačí najet myší (případně rozkliknout) na menu TablePressu a pak kliknout na Plugin Options. Následně se vám otevře nastavení pluginu a vás bude zajímat spodní část nazvaná User Options a tam Plugin Language.

TablePress 3

Jak můžete opět vidět na obrázku výše, tak najedete na rozklikávací menu, tam se vám zobrazí všechny jazyky a vy si vyberete možnost Slovak (sk_SK) a kliknete níže na modré tlačítko Save Changes. Tím se vám plugin přehodí do slovenštiny ;-).

TablePress 4Díky tomu, že již není žádná jazyková bariera, která by bránila plnému použití pluginu a vytvoření jakékoliv tabulky, tak si myslím, že je zbytečné plugin nějak dále popisovat (číst snad umí každý ;-)). Při tvorbě tabulky se kdykoliv můžete před ostrým nasazením do stránek podívat na náhled.

Tabulku kamkoliv vložíte jednoduše pomocí takzvaného Shortcode. Toto jde udělat buď ručně a nebo v editoru u článku, stránky najdete přidanou malou ikonku tabulky, tak na tu klikněte, vyjede vám seznam vámi vytvořených tabulek a klikněte na Vložiť shorcode.

Pokud by vám nevyhovoval základní vzhled tabulky a alespoň trochu se vyznáte v CSS stylech, tak si jí snadno přizpůsobíte k obrazu svému.

Jak snadno vytvářet různé tabulky bez znalosti HTML ve WordPressu?
Přesunout se na začátek