>

Jak snadno vytvářet různé tabulky bez znalosti HTML ve WordPressu?

I když si rád hraji s HTML a vytvářím si v něm již delší dobu různé tabulky, tak jsem hledal nějaký pohodlný způsob, jak mít ve WordPressu všechny tabulky na jednom místě a kdykoliv je bez složitějšího hledání v článcích upravit, přidat další, či smazat.

Nakonec se mi podařilo objevit naprosto geniální plugin jménem TablePress, který splňuje vše, co jsem potřeboval a dokonce je vhodný i pro ty, co HTML neumí a nebo se s ním nechtějí patlat. Tento plugin si můžete případně rovnou stáhnout zde: TablePress (201)

Plugin stačí stáhnout, nahrát na vaše FTP a aktivovat. V administračním menu vlevo se vám objeví nová záložka s názvem TablePress, jako je znázorněno na obrázku níže ;-).

TablePressVelkou výhodou tohoto pluginu je i to, že kromě základní jazykové mutace, což je angličtina v sobě obsahuje i slovenskou mutaci, což je díky velké podobnosti s češtinou naprosto super. Proto, než s pluginem začnete pracovat, tak doporučuji jako první věc přehodit právě jazyk.

TablePress 2

Jak můžete vidět na obrázku výše, stačí najet myší (případně rozkliknout) na menu TablePressu a pak kliknout na Plugin Options. Následně se vám otevře nastavení pluginu a vás bude zajímat spodní část nazvaná User Options a tam Plugin Language.

TablePress 3

Jak můžete opět vidět na obrázku výše, tak najedete na rozklikávací menu, tam se vám zobrazí všechny jazyky a vy si vyberete možnost Slovak (sk_SK) a kliknete níže na modré tlačítko Save Changes. Tím se vám plugin přehodí do slovenštiny ;-).

TablePress 4Díky tomu, že již není žádná jazyková bariera, která by bránila plnému použití pluginu a vytvoření jakékoliv tabulky, tak si myslím, že je zbytečné plugin nějak dále popisovat (číst snad umí každý ;-)). Při tvorbě tabulky se kdykoliv můžete před ostrým nasazením do stránek podívat na náhled.

Tabulku kamkoliv vložíte jednoduše pomocí takzvaného Shortcode. Toto jde udělat buď ručně a nebo v editoru u článku, stránky najdete přidanou malou ikonku tabulky, tak na tu klikněte, vyjede vám seznam vámi vytvořených tabulek a klikněte na Vložiť shorcode.

Pokud by vám nevyhovoval základní vzhled tabulky a alespoň trochu se vyznáte v CSS stylech, tak si jí snadno přizpůsobíte k obrazu svému.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr