>

Jak snadno upozornit komentující, že byl jejich komentář schválen a třeba na tom ještě i vydělat?

Máte své stránky postavené na redakčním systému WordPress a nově přidané komentáře schvalujete ručně (stejně jako já zde)? Chcete komentující informovat o tom, že byl jejich komentář schválen a tím jim i zároveň poděkovat, že váš příspěvek okomentovali? Žádný velký problém, dá se to poměrně jednoduše zařídit ;-).

Jediné, co budete muset udělat je, nainstalovat do svého WodrPressu plugin jménem Comment Approved.

Instalaci pluginu je opravdu jednoduchá. Buď plugin nahrajte přes FTP do složky wp-content/plugins a pak stačí plugin v administraci pouze aktivovat. Případně se přihlaste do administrace WordPressu a klikněte na záložku jménem „Instalace pluginů„ (najdete pod záložkou jménem Pluginy) a v instalaci pluginů klikněte na „Nahrát soubor“ a poté na „Vybrat soubor„. V PC najděte stažený plugin, přidejte ho a klikněte na „Instalovat„. Třetí možnost je, v „Instalaci pluginů“ do hledacího políčka vložit název pluginu a vyhledat ho a rovnou i nainstalovat. Vyberte si sami způsob, jaký vám nejvíce vyhovuje ;-).

Po nainstalování pluginu a jeho aktivování si ho vyhledejte v záložce jménem „Nastavení„. Zobrazí se vám toto, viz obrázek níže:

Jak sami můžete i dle obrázku vidět, není v něm co moc nastavovat, tudíž nejedná se o žádnou velkou složitost. U Message si upravte znění emailu dle své libosti.

Pokud chcete zanechat oslovení komentujícího (vytáhne to z komentáře uživatelem zadané jméno), tak musíte zanechat %name%, takže místo Hi %name% si tam dejte například Ahoj %name%. Doporučuji ponechat i %permalink% na konci znění emailu, jelikož toto vám na konec emailu přidá odkaz na článek, u kterého byl komentujícímu schválen komentář.

Jako poslední věc, kterou budete muset udělat je, zaškrtnout čtvereček u Enable (tím povolíte odesílání emailu po  schválení komentáře) a již to frčí ;-).

Takže, pokud nechcete nechat původní anglický předmět, který je přednastaven na Comment approved, tak budete muset upravit ještě jednu věc v souboru comment-approved/classes/main.php.

Úprava je velice jednoduchá a zvládne jí opravdu každý. V administraci WordPressu si najeďte na záložku „Pluginy“ a tam na záložku „Editor„. Tam vás bude zajímat „

V pravé části si nyní klikněte na soubor jménem comment-approved/classes/main.php a posuvníkem sjeďte až na konec, kde jako poslední uvidíte tuto část kódu: wp_mail( $comment_author_email, __(„Comment approved“), $notification );

Tam vás bude zajímat pouze toto: („Comment approved“). Místo Comment approved si napište, cokoliv jen chcete, aby se zobrazovalo jako předmět u příchozího emailu. Nic jiného nepřepisujte a zanechte vše tak, jak je, jinak plugin nebude fungovat!  Po úpravě nezapomeňte, kliknou dole na modré tlačítko Aktualizovat soubor, aby se vaše úprava uložila. Tak a to je vše, problém s anglickým předmětem vyřešen ;-).

Jaké by mohlo být další využití tohoto pluginu?

Pokud máte na stránkách aktivní komentující, tak by se možná vyplatilo znění odesílaného emailu okořenit o nějakou tu nenásilnou reklamu (zde bych opravdu volil něco nenásilného a spíše nenápadného, abyste své komentující nenaštvali), případně bych znění emailu doplnil o nějaké užitečné informace, jako jsou například odkazy na další zajímavé články či nějaké užitečné informace pro komentující.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr