Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak snadno upozornit komentující, že byl jejich komentář schválen a třeba na tom ještě i vydělat?

Máte své stránky postavené na redakčním systému WordPress a nově přidané komentáře schvalujete ručně (stejně jako já zde)? Chcete komentující informovat o tom, že byl jejich komentář schválen a tím jim i zároveň poděkovat, že váš příspěvek okomentovali? Žádný velký problém, dá se to poměrně jednoduše zařídit ;-).

Jediné, co budete muset udělat je, nainstalovat do svého WodrPressu plugin jménem Comment Approved.

Instalaci pluginu je opravdu jednoduchá. Buď plugin nahrajte přes FTP do složky wp-content/plugins a pak stačí plugin v administraci pouze aktivovat. Případně se přihlaste do administrace WordPressu a klikněte na záložku jménem „Instalace pluginů„ (najdete pod záložkou jménem Pluginy) a v instalaci pluginů klikněte na „Nahrát soubor“ a poté na „Vybrat soubor„. V PC najděte stažený plugin, přidejte ho a klikněte na „Instalovat„. Třetí možnost je, v „Instalaci pluginů“ do hledacího políčka vložit název pluginu a vyhledat ho a rovnou i nainstalovat. Vyberte si sami způsob, jaký vám nejvíce vyhovuje ;-).

Po nainstalování pluginu a jeho aktivování si ho vyhledejte v záložce jménem „Nastavení„. Zobrazí se vám toto, viz obrázek níže:

Jak sami můžete i dle obrázku vidět, není v něm co moc nastavovat, tudíž nejedná se o žádnou velkou složitost. U Message si upravte znění emailu dle své libosti.

Pokud chcete zanechat oslovení komentujícího (vytáhne to z komentáře uživatelem zadané jméno), tak musíte zanechat %name%, takže místo Hi %name% si tam dejte například Ahoj %name%. Doporučuji ponechat i %permalink% na konci znění emailu, jelikož toto vám na konec emailu přidá odkaz na článek, u kterého byl komentujícímu schválen komentář.

Jako poslední věc, kterou budete muset udělat je, zaškrtnout čtvereček u Enable (tím povolíte odesílání emailu po  schválení komentáře) a již to frčí ;-).

Takže, pokud nechcete nechat původní anglický předmět, který je přednastaven na Comment approved, tak budete muset upravit ještě jednu věc v souboru comment-approved/classes/main.php.

Úprava je velice jednoduchá a zvládne jí opravdu každý. V administraci WordPressu si najeďte na záložku „Pluginy“ a tam na záložku „Editor„. Tam vás bude zajímat „

V pravé části si nyní klikněte na soubor jménem comment-approved/classes/main.php a posuvníkem sjeďte až na konec, kde jako poslední uvidíte tuto část kódu: wp_mail( $comment_author_email, __(„Comment approved“), $notification );

Tam vás bude zajímat pouze toto: („Comment approved“). Místo Comment approved si napište, cokoliv jen chcete, aby se zobrazovalo jako předmět u příchozího emailu. Nic jiného nepřepisujte a zanechte vše tak, jak je, jinak plugin nebude fungovat!  Po úpravě nezapomeňte, kliknou dole na modré tlačítko Aktualizovat soubor, aby se vaše úprava uložila. Tak a to je vše, problém s anglickým předmětem vyřešen ;-).

Jaké by mohlo být další využití tohoto pluginu?

Pokud máte na stránkách aktivní komentující, tak by se možná vyplatilo znění odesílaného emailu okořenit o nějakou tu nenásilnou reklamu (zde bych opravdu volil něco nenásilného a spíše nenápadného, abyste své komentující nenaštvali), případně bych znění emailu doplnil o nějaké užitečné informace, jako jsou například odkazy na další zajímavé články či nějaké užitečné informace pro komentující.

Jak snadno upozornit komentující, že byl jejich komentář schválen a třeba na tom ještě i vydělat?
Přesunout se na začátek