>

Kameňák 4

Než se vrhnu na samotné zhodnocení filmu dle mě, tak sem dám nejprve oficiální text od distributora filmu, který najdete níže v citaci.

Po deseti letech se nám opět představují oblíbení hrdinové městečka Kameňákov v plné parádě.

Pepanovi (V.Vydra) odjela žena Vilma do Austrálie za jejich dcerou a Pepan se synem Pepíkem tak žijí v ryze mužské domácnosti, kde není navařeno a vyžehleno a kde vybuchují vajíčka v mikrovlnné troubě.

Kolem Pepana usilovně krouží učitelka Vlasta (D. Morávková), která vycítila příležitost zaplnit místo po Vilmě. Pepan je však zcela zaneprázdněn novou budoucností – stal se starostou Kameňákova.

Po svém předchůdci zdědil přizpůsobivého tajemníka Bohouše (B. Klepl). Jejich první společnou misí na radnici je založení městské policie, protože, jak známo, příjmy z udělených pokut jdou rovnou do městské kasy.

Náčelníkem se stane místní Rambo, Franta Cloumal (M.Dejdar), čímž konečně stoupne v očích jeho ženy (A.Bendová). Šetřílek Bohouš musí ještě stihnout levně zařídit jeden pohřeb…

V místní čínské restauraci mezitím dojde k nečekanému objevu. Kuchař Lojza (J.Pomeje) zalévá své marihuanové „bylinky“ známým Modrým pramenem, který v minulých dílech povzbuzoval sexuální apetýt.

Když si ubalí „jointa“ z takto zavlažovaného výpěstku, propadne nekonečné pravdě a všeobjímající lásce. A Coufalův syn Vincek (V.Navrátil) pohotově pochopí, že tenhle „model“ bude bestseller…

To vám tedy řeknu, to byl bestseller! Poprvé v životě jsem normálně litoval, že jsem vůbec do toho kina vlezl a utratil 318 Kč za lístky (plus dalších pár Kč za popcorn a nachos) na takovou doslova blbost.

Již od začátku bylo velmi znát, že režisérem není Zdeněk Troška. Ten by snad takto nepovedenou a nevtipnou komedii nikdy nenatočil. Od začátku až do konce bylo z filmu cítit, že tlačí mermomocí na pilu, aby se divák smál, ale absolutně se to nedařilo.

Kino bylo celkem plné a smích by se dal počítat na prstech jedné ruky a to ještě kdoví jestli se ty, co se občas zasmáli, jestli se vůbec smáli tomu filmu :-).

Kameňák 4 postrádal jakýkoliv smysl a děj a dovolím si dnes tvrdit, že kdyby vůbec nevznikl, nikomu by to rozhodně nechybělo a ušetřilo by se spoustu vyhozených peněz.

Tolik „slavných“ jmen na jednom place a výsledek je jedna velká bída (asi nemají sami herci do čeho píchnout, že se někteří vyloženě propůjčily pro tento snímek). Lucie Bílá zde hraje černou prostitutku, Pomeje snad sám sebe (vyhulenou socku, co dělá v kuchyni) a takto bych mohl jmenovat dál a dál, ale nemělo by to dle mě moc velký smysl.

O mém tvrzení vypovídá i hodnocená například na ČSFD.cz, kde film dostal 20% a je považován za 156 nejhorší, co byl kdy natočen.

Lidé, co na film šli (včetně mě a přítelkyně) by 88 minut svého života mohli strávit naprosto smysluplněji. Film bych nedoporučil ani svému nejhoršímu nepříteli ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr