Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

O čem to moje dítě mluví? Naučte se rozumět puberťákům s tímto slovníkem!

Každý víme, že se náš jazyk pořád rozvíjí a je v něm spousta nových pojmů. A naše děti (i když jim v některých případech říkáme „nezvladatelné potvory“, jelikož je velmi těžké je vychovávat, avšak stále je milujeme) v nových výrazech mají přehled.

Ale jak se v tom všem zorientovat? S tímhle slovníkem se neztratíte!

BTW – Z anglického by the way, neboli jen tak mimochodem.

OMG – Oh my god, česky Ach můj bože. Neříkejte, že jste tohle neznali.

Lama – Člověk, který se v ničem neorientuje a nic neumí. Dost často vy.

NOOB – To samé, co lama.

WTF? – What the fuck?, česky co to kur…?

Shipping – Spojování dvou (často fiktivních) postav v pár. Je to velmi populární na Tumblr.com

Ship – Dvojice, kterou shippujete.

OTP – Only true pair, normálně řečeno jediný opravdový pár. Na jeden film, knihu, či seriál připadá jen jedno OTP, kdežto shipů můžete mít, kolik si zamanete.

BF – Nejlepší kamarádka (best friend)

BFFE – Úplně nejlepší kamarádka (best friend forever)

LOL – Laughing out loud, česky směji se nahlas. Používá se to, pokud nechcete do textovky psát „Hahahahaha!“.

YOLO – You only live once=Žiješ jen jednou. Pokřik používaný při nějaké nebezpečné činnosti, často skákání z velkých výšek.

Fandom – Skupina lidí, kteří jsou fanoušci něčeho. Například Harry Potter fandom.

Chill – Anglicky znamená chladný. Používá se ve významu uklidnit se.

Bro,Sis – Brácho, Sestřičko. Říkají si tak dobří přátelé, když už jsou jako rodina.

AKA – Also known as…v českém jazyce si pod tímto pojmem představíme Také známé jako, příp. neboli.

Bae – Baby či miláček. Mimochodem-je to taky dánský výraz pro exkrement. Celkem paradox.

Squad – Označení pro gang, často používané v hip-hopových písních.

Thot – Takhle se říká někomu (nejčastěji dívce), kdo se chová jako prostitutka z Chicaga.

Emoji – Takoví ti smajlíci. Původně přišli z Japonska, ale dnes je máme po celém světě. Tady jednoho máte pro ukázku :) .

Followers – Vaši sledující na webové stránce.

Slovíčka máme za sebou, ale musíte se orientovat v seriálech, nebo budete za nooba! Tady jsou ty nejlepší.

Game of Thrones/Hra o trůny – Seriál zasazený do středověku. Je to plné nadávek, sekání hlav, draků a v každém díle jsou prsa. V USA je to velmi oblíbená relace.

Sherlock – Nyní je v kurzu ten na BBC. Děj je zasazen do 21. Století a hlavní roli hraje Benedict Cumberbatch (který mimochodem nadaboval draka Šmaka v originálním Hobbitovi), zatímco Watsona si střihnul Martin Freeman (toho můžete znát z role Bilba Pytlíka). Fanynky často shippují Johnlocka (John+Sherlock)

Doctor Who/Pán času – Seriál vznikl v Británii a dnes běží 51 let, což z něho dělá nejdéle běžící seriál na světě. Vypráví o muži jménem Doktor, který cestuje časem a prostorem ve své tmavomodré telefonní budce, která je větší zevnitř. Doktor pochází rasy Pánů času a vypadá jako člověk, avšak může dvanáctkrát zregenerovat, čímž unikne smrti a získá novou podobu a charakter. Síla, co?

Gossip Girl/Superdrbna – Je to dlouhé, je to náročné na orientování se v ději a je to pro teenagerky. Všichni se zrazují a vyrovnávají se svými problémy. Zmeškáte jeden díl a už nevíte, co se děje, proto sledujte každou epizodu pozorně!

Misfits/Zmetci – Parta vandalů musí na nucené práce, zasáhne je bouřka a získají tím dost zvláštní superschopnosti. Co víc dodat?

The Vampire Diaries/Upíří deníky – Hmmmm, že by to bylo o upírech? Ano! A taky o dalších podrazech, občasném utrhnutí hlavy a sympatických hercích, kteří přitáhli velkou část publika. A taky je v tom láska a tak.

Pretty little liars/Prolhané krásky – Tento seriál si získal srdce jak teenagerů, tak dvacátníků. Nejenže je to plné tajemství a drbů, ale vražda visící ve vzduchu vše ještě více okořeňuje!

Beverly Hills 90210 – Pamatujete si na tohle ještě? Je to zpátky v novém kabátě! A zrady jsou proložené drogami, problémy, těhotnými mladistvými a spoustou dalších věcí.

Supernatural/Lovci duchů – Začalo to dvěma bratry, pak přišlo lovení démonů, potom museli pomstít svého otce, někde ve čtvrté sérii potkali anděla v trenčovém kabátě a teď se to dá nejlépe popsat slovy „Sek, sek tam! A bod, bod sem! Zabíjíme, zabíjíme celičký den!“. Častý je ship Destiel (Dean+anděl Castiel. Ano, shipy jsou často homosexuální povahy, ale věřte, že to vaše dítě nějak neovlivní, pokud jde o jeho sexualitu.)

A teď ještě stránky! Nebojte, těch je pár.

Tumblr.com – Tohle je pokladnice vědomostí všech fandomů. Sem se uchylují fandové Sherlocka, Pána času a Lovců duchů, avšak je tu místo i pro ostatní.

Instagram – Sem přidáváte své fotky, sbíráte lajky a followers. Čím víc, tím líp.

Twitter – Lidé sem přidávají své statusy. Najdete tu plno drbů.

A to by mělo být to nejdůležitější. Takže až si nebudete jistí, proč vaše dítě vykřikuje podivná slova, nyní se už nemusíte strachovat, že ho posedl Satan! Prostě řekněte:

„Chill, bro. Neboj, on ten ship jednou vyjde!“

O čem to moje dítě mluví? Naučte se rozumět puberťákům s tímto slovníkem!
Přesunout se na začátek