>

O čem to moje dítě mluví? Naučte se rozumět puberťákům s tímto slovníkem!

Každý víme, že se náš jazyk pořád rozvíjí a je v něm spousta nových pojmů. A naše děti (i když jim v některých případech říkáme „nezvladatelné potvory“, jelikož je velmi těžké je vychovávat, avšak stále je milujeme) v nových výrazech mají přehled.

Ale jak se v tom všem zorientovat? S tímhle slovníkem se neztratíte!

BTW – Z anglického by the way, neboli jen tak mimochodem.

OMG – Oh my god, česky Ach můj bože. Neříkejte, že jste tohle neznali.

Lama – Člověk, který se v ničem neorientuje a nic neumí. Dost často vy.

NOOB – To samé, co lama.

WTF? – What the fuck?, česky co to kur…?

Shipping – Spojování dvou (často fiktivních) postav v pár. Je to velmi populární na Tumblr.com

Ship – Dvojice, kterou shippujete.

OTP – Only true pair, normálně řečeno jediný opravdový pár. Na jeden film, knihu, či seriál připadá jen jedno OTP, kdežto shipů můžete mít, kolik si zamanete.

BF – Nejlepší kamarádka (best friend)

BFFE – Úplně nejlepší kamarádka (best friend forever)

LOL – Laughing out loud, česky směji se nahlas. Používá se to, pokud nechcete do textovky psát „Hahahahaha!“.

YOLO – You only live once=Žiješ jen jednou. Pokřik používaný při nějaké nebezpečné činnosti, často skákání z velkých výšek.

Fandom – Skupina lidí, kteří jsou fanoušci něčeho. Například Harry Potter fandom.

Chill – Anglicky znamená chladný. Používá se ve významu uklidnit se.

Bro,Sis – Brácho, Sestřičko. Říkají si tak dobří přátelé, když už jsou jako rodina.

AKA – Also known as…v českém jazyce si pod tímto pojmem představíme Také známé jako, příp. neboli.

Bae – Baby či miláček. Mimochodem-je to taky dánský výraz pro exkrement. Celkem paradox.

Squad – Označení pro gang, často používané v hip-hopových písních.

Thot – Takhle se říká někomu (nejčastěji dívce), kdo se chová jako prostitutka z Chicaga.

Emoji – Takoví ti smajlíci. Původně přišli z Japonska, ale dnes je máme po celém světě. Tady jednoho máte pro ukázku :) .

Followers – Vaši sledující na webové stránce.

Slovíčka máme za sebou, ale musíte se orientovat v seriálech, nebo budete za nooba! Tady jsou ty nejlepší.

Game of Thrones/Hra o trůny – Seriál zasazený do středověku. Je to plné nadávek, sekání hlav, draků a v každém díle jsou prsa. V USA je to velmi oblíbená relace.

Sherlock – Nyní je v kurzu ten na BBC. Děj je zasazen do 21. Století a hlavní roli hraje Benedict Cumberbatch (který mimochodem nadaboval draka Šmaka v originálním Hobbitovi), zatímco Watsona si střihnul Martin Freeman (toho můžete znát z role Bilba Pytlíka). Fanynky často shippují Johnlocka (John+Sherlock)

Doctor Who/Pán času – Seriál vznikl v Británii a dnes běží 51 let, což z něho dělá nejdéle běžící seriál na světě. Vypráví o muži jménem Doktor, který cestuje časem a prostorem ve své tmavomodré telefonní budce, která je větší zevnitř. Doktor pochází rasy Pánů času a vypadá jako člověk, avšak může dvanáctkrát zregenerovat, čímž unikne smrti a získá novou podobu a charakter. Síla, co?

Gossip Girl/Superdrbna – Je to dlouhé, je to náročné na orientování se v ději a je to pro teenagerky. Všichni se zrazují a vyrovnávají se svými problémy. Zmeškáte jeden díl a už nevíte, co se děje, proto sledujte každou epizodu pozorně!

Misfits/Zmetci – Parta vandalů musí na nucené práce, zasáhne je bouřka a získají tím dost zvláštní superschopnosti. Co víc dodat?

The Vampire Diaries/Upíří deníky – Hmmmm, že by to bylo o upírech? Ano! A taky o dalších podrazech, občasném utrhnutí hlavy a sympatických hercích, kteří přitáhli velkou část publika. A taky je v tom láska a tak.

Pretty little liars/Prolhané krásky – Tento seriál si získal srdce jak teenagerů, tak dvacátníků. Nejenže je to plné tajemství a drbů, ale vražda visící ve vzduchu vše ještě více okořeňuje!

Beverly Hills 90210 – Pamatujete si na tohle ještě? Je to zpátky v novém kabátě! A zrady jsou proložené drogami, problémy, těhotnými mladistvými a spoustou dalších věcí.

Supernatural/Lovci duchů – Začalo to dvěma bratry, pak přišlo lovení démonů, potom museli pomstít svého otce, někde ve čtvrté sérii potkali anděla v trenčovém kabátě a teď se to dá nejlépe popsat slovy „Sek, sek tam! A bod, bod sem! Zabíjíme, zabíjíme celičký den!“. Častý je ship Destiel (Dean+anděl Castiel. Ano, shipy jsou často homosexuální povahy, ale věřte, že to vaše dítě nějak neovlivní, pokud jde o jeho sexualitu.)

A teď ještě stránky! Nebojte, těch je pár.

Tumblr.com – Tohle je pokladnice vědomostí všech fandomů. Sem se uchylují fandové Sherlocka, Pána času a Lovců duchů, avšak je tu místo i pro ostatní.

Instagram – Sem přidáváte své fotky, sbíráte lajky a followers. Čím víc, tím líp.

Twitter – Lidé sem přidávají své statusy. Najdete tu plno drbů.

A to by mělo být to nejdůležitější. Takže až si nebudete jistí, proč vaše dítě vykřikuje podivná slova, nyní se už nemusíte strachovat, že ho posedl Satan! Prostě řekněte:

„Chill, bro. Neboj, on ten ship jednou vyjde!“

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr