Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Koupit LCD nebo LED nebo Plasmu?

Chystáte se koupi novou televizi, ale nevíte jaký typ si vybrat? Poradíme Vám!

Při výběru nové televize byste měli vedět odpověďi na několik otázek:

  • jaký typ televize chci (LED, LCD či plazmu)
  • jak velkou uhlopříčku
  • jak náročný jsem uživatel
  • kolik peněz mohu investovat

Na základě těchto odpovědí si už snadno vyberete značku, která Vás osloví.

Přehled faktů o LCD, LED a plazmové televizi

Pokud se bavíme o spotřebě elektriky tak si na tom nejlépe stojí LED televize, pak plazmová televize a poslední místo obsazuje LCD televize. Když se díváte na televizi denně a několik desítek hodin – doporučuji Vám LED televizi.

Ceny televizí jsou též jasné: nejlevnější je LCD televize ceny od 5.000 Kč, pak plazmová od 8.000 Kč a nakonec nejdražší LED televize od 9.000 Kč.

Výběrem správné uhlopříčky můžete nejen ušetřit peníze, ale i zlepšit či zhoršit zážitek. Já osobně volím pravidlo, že do bytů v paneláku je optimálka 32″. Do rodinných domů s větším obývacím pokojem jsou optimální 36″.

Vlastnosti televizí se liší především v kvalitě obrazu a pozorovacích úhlech. Plazmové televize Vám nabízí perfektní pozorovací úhel, můžete se koukat i z boku. Bohužel zase hrozí vypálení obrazu – pokud se časti díváte na ČT1 může se Vám tam postupně vypálit ono logo.  LCD televize jsou zase známé tím, že nedovou věrne zobrazit černou barvu a při opravdu rychlích scénách může dojít k rozmazání. LED televize nabízí velmi tenké provedení, živé barvy ovšem zase si zato zaplatíte.

Technické vychytávky – jako možnost připojení k internetu, zabarvení pozadí za televizí pomocí LED diod už nebudu podrobnějí popisovat.

Nákup televize Vám doporučuji na internetu. Můžete oproti kameným obchodům ušetřit až 2 tisíce Kč.

Koupit LCD nebo LED nebo Plasmu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek