Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Návrat do Silent Hill 3D

Další film, který jsem během uplynulých parných dní shlédl byl Návrat do Silent Hill. Tentokrát se nejednalo o dvd, ale film jsem viděl u kamaráda na 3D televizi v kombinaci s Blu-ray.

Od filmu Silent Hill (natočen byl v roce 2006) uplynulo již sedm let, což je na jakékoliv pokračování poměrně dlouhá doba a popravdě, mě se moc nelíbil, proto jsem se u Návrat do Silent Hill více těšil na 3D efekty, jak na film samotný.

Z obalu Blu-ray se o filmu dozvíte následující informace.

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala.

Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill.

Film Návrat do Silent Hill 3D je inspirovaný sérií hororových videoher od japonského výrobce Konami. Samotný děj byl upravený tak, aby vyhovoval požadavkům filmového plátna. Jde o volné pokračování hororu Silent Hill režiséra Christopha Ganse z roku 2006.

Film nejenže nahání hrůzu, ale přináší i silný osobní zážitek divákům, kteří poznají svět Silent Hill, ale i těm, co ho právě objevují.

No, co o filmu po shlédnutí mám vlastně říci :-).

Osobně bych to shrnul do jednoho slova, ale raději ho vynechám a zkusím to říci jinak.

Na klasickém dvd, bez 3D efektů bych film asi nedokoukal, jelikož to bylo pro mě asi tak jediné, co mě občas trochu zaujalo.

Dějově je to takové všelijaké, nemastné, neslané. Chaotický začátek, kdy absolutně divák netuší vo co gou a defakto stejný je i konec, protože je dosti podobný začátku :-).

Díky Návratu do Silent Hill dostalo slovo horor zřejmě nový výraz, případně nový směr, jelikož jsem se za celých 95 minut ani jednou nelekl a víc na mě film působil, jako nějaká pohádka pro dospělé s příšerami, kde se jednou usekne několik rukou a pár prstů, toť vše.

Tak si tak říkám, kde má být toto: „Film nejenže nahání hrůzu, ale přináší i silný osobní zážitek divákům“?

Nejsem žádný hráč her, ale rád si občas přečtu nějakou tu recenzi, tak vím, že v herním průmyslu je Silent Hill celkem pozitivně hodnocen, kdežto v tom filmovém se to na stejnou úroveň zdaleka nedostalo a nedostane.

Osobně si myslím, že kdyby tento film nevznikl vůbec, mnoha lidem by to nevadilo, jelikož kvalitou nesahá ani z půlky prvnímu dílu!

Pro otrlého diváka, co se rád nudí bych film doporučil, ale zbytku diváků bych spíše doporučil se filmu vyhnout obrovským obloukem ;-).

Návrat do Silent Hill 3D
Přesunout se na začátek