Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Let

Díky momentálně panujícímu počasí toho moc nedělám a snažím se co nejvíce času trávit někde venku, mimo domov, jelikož mít byt přímo pod střechou není zrovna to pravé ořechové :-).

Nicméně, podařilo se mi shlédnout dva nové filmy, tak poreferuji alespoň o nich. První kousek (druhý bude v samostatném článku), který jsem shlédl se jmenuje Let, což je film, na který jsem se opravdu moc těšil a je to doslova horká novinka na dvd, která vyšla před pár dny.

V titulní roli si zahrál Denzel Washington, což je známí herec a myslím si, že ho není třeba nějak představovat ;-).

Pokud by jste měli v ruce dvd a absolutně by jste netušili co od filmu Let očekávat, tak vám text distributora prozradí následující informace v citaci níže.

Kapitán Whip Whitaker (Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky.

Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání.

Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou.

Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem.

Jak si sami můžete přečíst, popis na dvd je celkem obsáhlý a ve zkratce popisuje cca celý děj 138 minut filmu. Jediné, co v popisu chybí je, o jaký jde vlastně boj.

Ve filmu si totiž „zahrála“ i melta lidstva, tedy démon alkohol. Co naplat, že kapitán zachránil skoro všechny lidi na palubě (96 ze 102), když pilotoval pod vlivem, což je naprosto nepřípustné.

Proto by šlo Let rozdělit hned na dvě částí. První vypovídá o průběhu letu a pilotových schopnostech a druhá o tom, co dokáže alkohol udělat s člověkem, když si nedokáže přiznat, že je závislý!

Národní hrdina je ve zkutečnosti lidská troska, co krom alkoholu nepohrdne občas i dalším drogám a to se mu stane nakonec osudným.

Místo plácání lidí po zádech skončí na nějaký ten dlouhý pátek ve vězení s odvykací kůrou!

Film Let se mi hodně líbil. Osobně jsem v něm nenašel jedinou pasáž, které bych měl co vytknout, nebo by mi přišla třeba nudná.

Co jsem tak zběžně prošel internet a koukl jsem na to, jak je film hodnocen, tak si myslím, že je ve většině případů hodnocen správně, jelikož si zaslouží minimálně 70 a více procent.

Jak už jste asi z textu mohli sami vyčíst, film jednoznačně doporučuji shlédnout každému, protože nelíbit se může jen naprostému filmovému barbarovi ;-).

Recenze filmu Let
Přesunout se na začátek