Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Nic nás nerozdělí

Zemětřesení o síle přesahující 9,0 stupňů Richterovy škály ze dne 26. prosince 2004, které se odehrálo v Indickém oceánu a mělo za následek ničivé tsunami, při kterém zemřelo více jak 220 000 lidí se bohužel navždy zapsalo do dějin lidstva.

Po osmi letech od této tragédie (v roce 2012) byl natočen velmi emotivní film s názvem Nic nás nerozdělí (anglicky The Impossible), který jsem měl včera možnost konečně vidět (na dvd vyšlo z kraje tohoto měsíce).

Jak vás jistě již asi mohlo napadnout, film je dle skutečnosti a je založen na příběhu jedné pětičlenné rodiny. Ve filmu je rodina přejmenovaná na Bennettovi a nesedí všechna křestní jména.

Skutečná rodina je ze Španělska, mají příjmení Belon (matka Maria Belon, otec Enrique Belon a děti Lucas Belon, Simon Belon a Tomas Belon).

Tak a k obalu samotného dvd. Pokud by jste ho měli v ruce, můžete si na něm přečíst toto, viz citace níže.

Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu. Manželé Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a jejich tři synové se rozhodli strávit poklidné Vánoce v Thajsku a těší se na několik dnů prožitých v tropickém ráji.

Rodinná idylka ale náhle a nečekaně skončí dva dny po Štědrém dnu, když jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Obrovská masa vody se valí na hotelový komplex, smete vše, co jí přijde do cesty, a rozdělí i prchající rodinu.

Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné.

Snímek Nic nás nerozdělí vypráví nezapomenutelný osud rodiny, která se spolu s  desítkami tisíc dalších lidí z nejrůznějších koutů světa ocitne v epicentru jedné z nejničivějších přírodních katastrof posledních let.

Možná právě v momentech absolutního zoufalství, plných lidského utrpení, se v lidech začínají probouzet lepší vlastnosti a nastává situace, kdy je naprosto přirozené projevit soucit, odvahu i pomoci těm, kteří to potřebují.

Mariina rodina je sice rozdělená, ale ani na okamžik to nikdo z nich nevzdá, usilovně hledají jeden druhého a přitom pomáhají ostatní přeživším.

Film Nic nás nerozdělí ukazuje pravdivý příběh lidské vytrvalosti, odvahy, lásky a neotřesitelné víry v sebe sama.

Po shlédnutí filmu mohu říci, že přesně splnil mé očekávání, jelikož mě absolutně vtáhl do děje a díky celkem povedeným trikovým efektům jsem měl chvilkami pocit, jako bych byl sám v té situaci.

Je jasné, že těžko lze natočit přesně to, co tehdy prožívali všichni ti lidé, co je to postilo, ale už podle záběrů z tohoto filmu si jde udělat přeci jen trochu reálnější obrázek, než u mnoha videí na Youtube.com.

Oceňuji, že se scénáristé (nejspíš záměrně z úcty k obětem, nevím) vyhnuli tomu, aby do posledního detailu nasimulovali celou tu spoušť, co tsunami způsobilo. Kdyby tomu tak nebylo, tak by tento skvělý film nemohli spatřit díky brutálnosti mladší ročníky, což si myslím, že by byla rozhodně škoda.

Nic nás nerozdělí nebudu dále nějak pitvat, ani popisovat (děj je stejně popsán celkem dobře v textu distributora výše), ale rovnou vám ho doporučím, ať se na něj podíváte sami, protože to opravdu stojí minimálně za jedno shlédnutí!

Současných 82% hodnocení na CSFD.cz je dle mě možná ještě málo a viděl bych to ideálně tak kolem 87 až 90%, pokud budu brát v potaz příběh, zpracování, herecké výkony atd. ;-).

Recenze filmu Nic nás nerozdělí
Přesunout se na začátek