Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Realitní makléř – hrdina nebo padouch? Jak nenaletět a využít služeb opravdového profesionála!

Prodej nemovitosti je velice zásadní věc. Není to jak  prodat nepotřebné brusle na půdě nebo nepasující kousek oblečení. Prodej domu je životní obchod, který musí vyjít hned na poprvé!

Proto se ani nedivíme, že většina lidí prodávající jejich nemovitost do toho nejdou sami, nýbrž rádi předají tíhu zodpovědnosti na bedra realitního makléře! Ovšem právě již tady mohou nastat komplikace.

Protože pokud si vyberete nesprávného makléře, který své práci příliš nerozumí nebo ji nedělá pořádně, onu tíhu zodpovědnosti, kterou jste chtěli předat, dostanete zpátky a to mnohem těžší. Jak tedy rozpoznat, zda je váš realitní makléř hrdina nebo padouch?

Na výběru realitního makléře si dejte záležet! 

Možná, že jste se ocitli v situaci, kdy potřebujete prodat vaši nemovitost co nejrychleji. Ovšem na její prodej si netroufáte, proto se honem a bezmyšlenkovitě obrátíte na prvního makléře, na něhož narazíte. Ten sice může působit suverénně a vy tak získáte dojem, že prodej nemovitosti pro něho je jako prodej nadbytečných vajec sousedce.

Ale pak zjistíte, že od doby, kdy jste svého makléře oslovili, na vaší nabídku nikdo nereaguje. A to už je něco špatně. Když k tomu přičtete i fakt, že jste od makléře nedostali žádnou analýzu ceny nemovitosti, můžete si být jisti, že je buď váš makléř suverén – flegmatik nebo začátečník, který má co dělat, aby se v realitním světě neztratil, natož aby prodal nemovitost!

Špatně odhadnutá cena nemovitosti na začátku totiž může udělat velkou paseku a zkomplikovat vaše úmysly prodat dům co nejrychleji. Proto je nanejvýš důležité dát si na začátku čas a najít profesionálního makléře, který se pro vás stane hrdinou!

Hledá se profesionální realitní makléř tzv. makléř hrdina! 

Při hledání toho správného makléře, kterému byste s čistým svědomím a klidnou duší odevzdali k prodeji vaši nemovitost si můžeme vybavit pomyslný vzor hrdiny s maskou na tváři a pláštěm podobným supermanovi. Kde hledat vašeho zachránce, který dům prodá rychlostí blesku?

Internet, noviny, známí…Chce to hledat, hledat, hledat. K dispozici máte nekonečný internet, který vám na jedno kliknutí vyplivne všechny makléře ve vašem okolí. To ovšem nestačí!

Tyto makléře je nutno si malinko proklepnout. Proto hledejte diskuze a recenze. Shánějte si informace o uskutečněných obchodech těchto makléřů. Nebojte se zajet si za lidma z blízkého okolí, kteří nedávno nemovitost prodávali a zeptejte se jich na jejich realitního makléře.

Důvěřuj, ale prověřuj! 

Když už to konečně vypadá, že jste našli toho správného kandidáta na realitního makléře hrdinu a celý váš dojem umocní fakt, že je zrovna k dispozici, rozhodně ještě není čas na to, abyste se mu vrhali kolem krku a děkovali za rychlý prodej vaší nemovitosti. Zde platí dosti známé pořekadlo: „důvěřuj, ale prověřuj“.

Proto si práce vašeho realitního makléře dobře všímejte. Profesionální makléř si na prohlídku vaši nemovistosti udělá dostatek času, případně si s sebou vezme dalšího profesionála, který zkontroluje technický stav nemovitosti.

Před tím, než realitní makléř vyčíslí cenu vaší nemovitosti, na které se shodnout můžete, ale také ne, vám udělá analýzu prodeje podobných nemovitostí ve vašem okolí, stejně tak i cen těchto nemovitostí.

Podrobně s vámi rozebere již prodané nemovitosti ve vašem okolí, dobu, za kterou se prodaly a cenu. Jen tak můžete stanovit dobrou cenu.

Práce realitního makléře – hrdiny jde vidět! 

Fakt, zda jste si zaplatili dobrého realitního makléře poznáte i tak, že jeho práci již na začátku toho všeho uvidíte. To znamená, že se bude zajímat o vaši nemovitost. Nafotí kvalitní fotografie, určí dobrou cenu, zkontroluje všechny právní náležitosti kolem domu, do prodeje zahrne i fakt, že se poblíž připravuje stavba třeba továrny nebo velká farma, z které by mohl unikat zápach.

Zkrátka a dobře realitní makléř hrdina vezme v potaz všechny důležité faktory a vy o všem budete mít dostatek informací, které vám realitní makléř dodá sám, bez toho, abyste se jich museli nějak pracně vymáhat.

Dobrý realitní makléř je s vámi neustále v kontaktu, neváhá vám zodpovídat vaše dotazy, je milý a přívětivý, mluví s vámi na rovinu a vždy si na vás udělá čas.

První zájemci přicházejí…

Koneckonců práci profesionálního makléře poznáte i tak, že se brzo začnou objevovat první zájemci o vaši nemovitost. Ti nemusejí váš dům ihned koupit. Zájem o něj však napovídá, že jste nemovitost svěřili do těch správných rukou – do rukou realitního makléře hrdiny!

Nenechte realitní makléře – padouchy hatit vaše plány s prodejem nemovitosti! Svěřte poslání prodat vaši nemovitost do rukou hrdiny!

Realitní makléř – hrdina nebo padouch? Jak nenaletět a využít služeb opravdového profesionála!
Přesunout se na začátek