>

Recenze 96 hodin: Odplata

Volné pokračování (z roku 2012) toho předešlého a tentokrát to má název 96 hodin: Odplata.

Díky tomu, že se mi první kousek líbil, tak jsem s napětím očekával, jestli tento druhý díl též nepotká častý syndrom dalších pokračování, kdy první je huj, druhý a další vesměs fuj.

DOPORUČUJI: Müsli, sluchátka, fitness doplňky, suplementy a funkční prádlo.

Film distributor na obalu dvd popisuje následujícími slovy, co jsou níže v citaci.

NEJDŘÍV SI VZALI JEHO DCERU, TEĎ SI PŘICHÁZEJÍ PRO NĚJ

Liam Neeson se vrací jako bývalý agent CIA Bryan Mills, který před dvěma lety v Paříži nemilosrdně pozabíjel gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil život své unesené dcery.

Nyní ho na výletě v Istanbulu překvapí návštěva dcery Kim a také bývalé manželky Lenore. Poklidná dovolená netrvá dlouho. Lenore je přímo před zraky Bryana unesena.

Kim se snaží před pronásledovateli uniknout. Bryan pochopí, že vyjednávání s únosci nemá naději na úspěch. Hlavou gangu je totiž Murad, otec jednoho ze zločinců, které Bryan zabil.

Jediné, po čem Murad touží, je krvavá odplata. Pro Bryana začíná neúprosný závod s časem. Musí využít veškeré své znalosti a schopnosti, aby ochránil svou rodinu.

Oproti prvnímu dílu je mnoho věcí jinak. Bývalá manželka Lenore je v rozvodovém řízení s druhým manželem a začíná jí to znovu táhnout k otci své dcery, který se tomu rozhodně nebrání a naopak tomu napomáhá ;-).

Dcera již dospěla, má přítele, snaží se udělat řidičák (párkrát jí to sice jízdně příliš nevyšlo, ale v souvislosti s pozdějšími událostmi to bude rázem hračka napravit) a zdá se býti mnohem rozumnější, k čemuž jí pomohla nejspíš i předchozí zkušenost s únosem.

Vše vypadá téměř idylicky, jen Albánská mafie se nechce tak snadno smířit se smrtí svých členů a začne chystat odplatu. Po zjištění, že je Bryan na návštěvě v Istanbulu, kam za ním dorazila jeho bývalá manželka i s dcerou, nelení a vydávají se za nimi.

S příjezdem mafie končí idylka a začíná opět nelítostný boj o život, honičky, různé zvraty atd.. Nechci popisovat všechno možné, proto jsem to takto zkrátil, jelikož si myslím, že je film vždy lepší vidět, než jen o něm číst.

Co mohu ale s určitostí říci, tak se na dvojku částečně vrhl syndrom, který jsem popisoval výše. Už z daleka to není takové, jako jednička a chvílemi mi to připadalo jako takové plácání z ničeho. Z dvojky se rázem stal průměrný film, který sice neurazí, dá se na něj kouknout (zase lepší než to co dávají kolikrát v tv), ale rozhodně nijak výrazně neoslní.

Popravdě doufám, že nikoho už nenapadne natočit i trojku, jelikož nerad bych tu za nějaký ten čas psal, že je to brak. Ani si nedovedu představit, o čem by vlastně ta trojka byla, když Bryan povraždil kde koho :-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr