Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze 96 hodin: Odplata

Volné pokračování (z roku 2012) toho předešlého a tentokrát to má název 96 hodin: Odplata.

Díky tomu, že se mi první kousek líbil, tak jsem s napětím očekával, jestli tento druhý díl též nepotká častý syndrom dalších pokračování, kdy první je huj, druhý a další vesměs fuj.

DOPORUČUJI: Müsli, sluchátka, fitness doplňky, suplementy a funkční prádlo.

Film distributor na obalu dvd popisuje následujícími slovy, co jsou níže v citaci.

NEJDŘÍV SI VZALI JEHO DCERU, TEĎ SI PŘICHÁZEJÍ PRO NĚJ

Liam Neeson se vrací jako bývalý agent CIA Bryan Mills, který před dvěma lety v Paříži nemilosrdně pozabíjel gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil život své unesené dcery.

Nyní ho na výletě v Istanbulu překvapí návštěva dcery Kim a také bývalé manželky Lenore. Poklidná dovolená netrvá dlouho. Lenore je přímo před zraky Bryana unesena.

Kim se snaží před pronásledovateli uniknout. Bryan pochopí, že vyjednávání s únosci nemá naději na úspěch. Hlavou gangu je totiž Murad, otec jednoho ze zločinců, které Bryan zabil.

Jediné, po čem Murad touží, je krvavá odplata. Pro Bryana začíná neúprosný závod s časem. Musí využít veškeré své znalosti a schopnosti, aby ochránil svou rodinu.

Oproti prvnímu dílu je mnoho věcí jinak. Bývalá manželka Lenore je v rozvodovém řízení s druhým manželem a začíná jí to znovu táhnout k otci své dcery, který se tomu rozhodně nebrání a naopak tomu napomáhá ;-).

Dcera již dospěla, má přítele, snaží se udělat řidičák (párkrát jí to sice jízdně příliš nevyšlo, ale v souvislosti s pozdějšími událostmi to bude rázem hračka napravit) a zdá se býti mnohem rozumnější, k čemuž jí pomohla nejspíš i předchozí zkušenost s únosem.

Vše vypadá téměř idylicky, jen Albánská mafie se nechce tak snadno smířit se smrtí svých členů a začne chystat odplatu. Po zjištění, že je Bryan na návštěvě v Istanbulu, kam za ním dorazila jeho bývalá manželka i s dcerou, nelení a vydávají se za nimi.

S příjezdem mafie končí idylka a začíná opět nelítostný boj o život, honičky, různé zvraty atd.. Nechci popisovat všechno možné, proto jsem to takto zkrátil, jelikož si myslím, že je film vždy lepší vidět, než jen o něm číst.

Co mohu ale s určitostí říci, tak se na dvojku částečně vrhl syndrom, který jsem popisoval výše. Už z daleka to není takové, jako jednička a chvílemi mi to připadalo jako takové plácání z ničeho. Z dvojky se rázem stal průměrný film, který sice neurazí, dá se na něj kouknout (zase lepší než to co dávají kolikrát v tv), ale rozhodně nijak výrazně neoslní.

Popravdě doufám, že nikoho už nenapadne natočit i trojku, jelikož nerad bych tu za nějaký ten čas psal, že je to brak. Ani si nedovedu představit, o čem by vlastně ta trojka byla, když Bryan povraždil kde koho :-).

Recenze 96 hodin: Odplata
Přesunout se na začátek