Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze Bonin: Dálniční vrah

 Bonin: Dálniční vrah. O filmu jsem nikdy nic nečetl, popravdě jsem ani netušil, že byl příběh natočen, ale bylo mi povědomé to jméno Bonin, které mnoha lidem nejspíš nic moc neřekne.

Bonin, celým jménem William George Bonin byl sériový vrah z jižní Kalifornie v USA, který byl popraven v celkem známé věznici San Quentin za minimálně 21 vražd (dalších 15 mu nikdy neprokázali). Jeho oběti byli vždy mladší chlapci, většinou stopaři. Bonin byl sexuální sadista, takže si nejspíš dovedete představit, co jeho oběti všechno potkalo.

Své oběti vždy přemohl, spoutal a usmrtil je vždy pomocí jejich vlastního trička v kombinaci s nějakým železem či drátem jako pákou. K vraždám mu většinou byl nápomocen i nějaký jeho komplic (údajně měl 4) a brali toto zvěrstvo jako zábavu. Oběti pohazoval různě u dálnice a proto dostal přezdívku Freeway Killer (Dálniční vrah v překladu).

Ne, že bych byl zase až tak chytrý, ale právě nedávno jsem viděl, myslím že to bylo na CBS REALITY (dříve ZONE REALITY) dokument o sériových vrazích, kde byl právě Bonin zmíněn a popisován a proto mě vlastně tento film zaujal.

Pokud by jste měli dvd s filmem v ruce, tak by jste si na něm mohli přečíst tento oficiální popis od distributora, co je níže v citaci.

Od tvůrců filmů DAHMER a GACY přichází další děsivý příběh podle skutečných událostí.

Začátkem roku 1980 média informovala o sériových vraždách. Všechny měly společný znak – dálnice. Mezi lidmi začíná vzrůstat panická hrůza z „dálničního“ vraha. Film je natočen podle skutečných událostí. William Bonin, řidič dálkového kamiónu. William Bonin, milý a charismatický mladý muž.

William Bonin, jeden z nejnebezpečnějších zabijáků v Kalifornii. Jeho věrný společníkem byl Vernon Butts – student okultismu a magie. Sdílel s ním i své strašlivé hobby. Brázdili společně nekonečné dálnice Kalifornie a vybírali si mezi lidmi vhodné oběti.

Bonin dokázal skvěle manipulovat s lidmi, každý mu uvěřil. Po opakovaných nálezech mrtvých těl média začala veřejně vyzývat lidi k ostražitosti a k ohlášení jakéhokoliv i sebemenšího podezření. Varování zněla z rádia i televize a právě díky nim Bonin začal chybovat a jeho jistota byla ta tam.

Nad dálničním vrahem se pomalu začala stahovat mračna. Policie má stopu. Případ je téměř u konce. Nikdo netuší, kolik lidí ještě musí zemřít…

Kdybych neviděl dokument a již o tomto příběhu něco málo nevěděl, tak bych si řekl, že je to skvělý hrůzostrašný příběh. Popravdě, trochu jsem se obával, aby ve filmu nebylo i to znásilňování, jelikož nemusí vidět zase všechno a naštěstí se tomuto tvůrci absolutně vyhnuly. Člověk by dle filmu skoro ani nepoznal, že to byl sexuální sadista.

Nicméně film se mi absolutně nelíbil a zařadil bych ho mezi jeden z úplně nejhorších, jaký jsem kdy viděl. Prezentován je částečně jako horor, thriller a krimi, z čehož asi tak nejvíc odpovídá to krimi, i když podle traileru to vypadá, jako kdyby se jednalo o bůhví jaký drasťák (ten je jen šikovně nastříhán a ozvučen ;-)). I seriál Myšlenky zločince je kolikrát víc strašidelný, než tento film.

Nedokážu posoudit, jak až moc pravdivý scénář byl, ale Bonin a jeho nejhlavnější poskok jsou zde prezentování spíše jako dva dementi, než brutální vrazi. Proto si tak říkám, kde je ve filmu znázorněna tato věta z popisu „William Bonin, milý a charismatický mladý muž.“

Kdyby to ve zkutečnosti bylo jako ve filmu, tak by mu do toho jeho auta nemohl nikdo nikdy dobrovolně nastoupit, jelikož hned od pohledu by bylo patrné, že je s ním něco v nepořádku a své oběti by tak mohl maximálně přejíždět autem ;-).

Jestli vám mohu dobře poradit, tak se tomuto filmu vyhněte velkým obloukem a to neříkám rozhodně proto, že by z něj nějak extrémně sršela brutalita (tam skoro žádná není), ale otrávili by jste si s ním maximálně den, tak jako já.

Recenze Bonin: Dálniční vrah
Přesunout se na začátek