Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze Colombiana

Jeden z filmů, který jsem si dnes pustil se jmenuje Colombiana. Pro tento film jsem se rozhodl z několika důvodů. První byl oficiální text distributora, který splnil to co má a v několika větách shrnutý text mě opravdu oslovil. Aby také ne, přidávám ho v citaci.

Rok 1992, Kolumbie. Devítiletá Cataleya se stává svědkem brutální vraždy svých rodičů a sama málem přijde v masakru o život. Osiřelá dívka nalezne útočiště u svého mafiánského strýce Emilia ve Spojených státech. Ke svému pěstounovi se ještě jako malá obrátí s jediným přáním – chce, aby jí naučil zabíjet.

O patnáct let později je z Cataleyi dokonalá smrtonosná zbraň a pro svého strýce pracuje jako nájemná vražedkyně. Vede dvojí existenci – navenek poklidný život s přítelem umělcem, pod povrchem jí však stále žene neuhasitelná touha po pomstě. Na tělech svých obětí začne zanechávat znamení – kresbu orchideje na hrudi. Doufá, že jí tato taktika přivede na stopu vrahovi svých rodičů.

Zároveň se o ni začíná zajímat FBI. Pro Cataleyu je ale už pozdě – je pevně rozhodnutá obětovat svému cíli vše, co sama miluje. S posledními slovy svého otce „nezapomeň, odkud pocházíš“ na mysli se vydává na krvavou cestu za pomstou, ze které, zdá se, není návratu.

Ale sami víte, jak to s těmi oficiálními texty bývá, tak jsem pro jistotu číhnul i na CSFD.cz, kde byl film celkem dobře hodnocen (61%). Povědomá mi byla i hlavní aktérka filmu (Zoe Saldana), jen jsem si nemohl hned vybavit, kde jsem jí už viděl. Tak jsem chvilku pátral a ejhle, ona hrála přeci v Avataru :-).

Pokud máte rádi trochu akčnosti s lehkou dávkou přehnanosti (na scénáři filmu pracoval Luc Besson, který je tímto trochu známí), tak je tento film to pravé pro vás. Mě osobně se líbím a mohu ho vřele doporučit každému.

Recenze Colombiana
Přesunout se na začátek