Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Černá hodina

Dneska vám pro změnu poradím na co rozhodně nekoukat, jelikož tím akorát zabijete cca hodinu a půl svého času. I když podle všech hodnocení, které jsem dohledal na internetu k filmu Černá hodina vše nasvědčovalo tomu, že to bude hovadina, neodolal jsem a film jsem i přesto shlédl. A světe div se, hovadina to byla a ne malá. Proč jsem se rozhodl film vůbec shlédnout? Samotný nápad na děj mi nepřišel zase až tak úplně špatný.

Jenže, to jsem absolutně netušil, že po celou dobu filmu, který se prezentuje jako Sci-Fi horror, nenastane ani jeden okamžik nějakého leknutí. A ještě záludnější byl konec tohoto filmu. Ten byl takový, že to by musel mít člověk nějakou vyšší dívčí, aby ho vůbec pochopil. Prostě děs běs. Občas jsem měl pocit, že místo na Sci-Fi horror koukám na nějakou parodii ze série Scary movie. Jak jinak si vysvětlit ve filmu Ruské bojovníky s plamenomety na zádech a na obrněných koních proti neviditelným mimozemšťanům, kteří jsou nabitý elektřinou :-).

Oficiální text distributora film popisuje následujícími slovy:

Když partička mladých amerických turistů vyrazí do východní Evropy poznávat krásy a krásky ruské metropole, může to skončit jednou velkou nekonečnou party v luxusních moskevských klubech, nebo také zběsilým bojem o vlastní přežití.

Nepotkali sice čečenské mafiány či nabroušené příslušníky tajné policie, ale s mimozemšťany taky není žádná legrace. Zvlášť když jsou neviditelní a udělají z člověka popel, než by řekl: „popel“.

Město nemůže dlouho vydržet a co teprve vyjukaní turisté, kteří neumějí rusky a v cizí metropoli se nevyznají. Otázkou navíc zůstává, co se s nimi, potažmo s celou civilizací stane, pokud se jim vůbec podaří přežít.

Ještě bych se rád vrátil k těm mimozemšťanům. Vím, že má sice každý trochu jinou představu, jak takový mimozemšťan vypadá, ale tady se ani moc o mimozemšťanech hovořit nedá. Očekával jsem nejprve nějaké nestvůry typu predátora či vetřelce, ale za hodinu a půl jsem toho moc neviděl, vlastně vůbec nic.  O mimozemšťanech se tu jednoduše pořád mluví a pořád někde jakoby jsou, ale svou přítomnost prozradí buď tím, že se rozsvítí žárovka, nebo že se začne divně hýbat vzduch. Najednou vyšlehne něco jako elektrická ruka (blesk) a člověk je na uhel :-).

Ve filmu nehraje žádný pro mě známější herec a co jsem tak hledal nějaké další informace, tak rozpočet byl něco kolem  30 000 000 dolarů. Za ty peníze by to šlo natočit mnohem lépe si myslím. Není divu, že to není žádný kasovní trhák a ani bych se nedivil, kdyby si na sebe tento film nevydělal ;-). Po dvou měsících od uvedení do kin byl film stále v mínusu cca 8 500 000 oproti nákladům.

Recenze filmu Černá hodina
Přesunout se na začátek