Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Ať vejde ten pravý

Ať vejde ten pravý (originální název je Let Me In a film byl natočen v roce 2010 v koprodukci Velké Británie a USA). V životě jsem o tomto filmu neslyšel, ale říkal jsem si, kdo ví, třeba to bude opravdu dobré.

Obal dvd nevypadal špatně, najdete na něm zkrvavené obrázky dětí, což působí trochu nechutně. Na přední straně najdete „DĚSIVÉ“ čtyři hvězdy EMPIRE, „VYNIKAJÍCÍ“ pět hvězd NEWS OF THE WORLD, „VELKOLEPÉ“ čtyři hvězdy THE INDEPENDENT. Oficiální text distributora film prezentuje následovně.

Nevinnost umírá. Na rozdíl od Abby.

Chloë Moretz se představí jako Abby, záhadná dvanáctiletá dívka, která se právě přistěhovala do sousedství Owena, společenského outsidera, který je ve škole surově šikanován. Ve své osamělosti v zápětí Owen se sympatickou Abby naváže kontakt.

Nemůže však přehlédnout fakt, že osobu jako je Abby nikdy dříve nepotkal. Poté, co jejich chladné město zažije sérii děsivých vražd, pak musí čelit syrové realitě a přijmout skutečnost, že toto zdánlivě nevinné děvče je ve skutečnosti brutální upír.

Ať vejde ten pravý je provokativní horor natočený podle nejprodávanější švédské novely Johna Ajvidea Lindqvista.

Hledal jsem i nějaké info o filmu na internetu a zjistil jsem, že tento snímek má na CSFD.cz hodnocení 65%. Dále jsem zjistil, že v roce 2008, tedy o dva roky dříve, než tento snímek, co jsem viděl já, byl natočen naprosto totožný film ve Švédsku (s originálním názvem Låt den rätte komma in a v češtině má úplně stejný jako ten z roku 2010, tedy Ať vejde ten pravý). Tento švédský předchůdce má na CSFD.cz hodnocení dokonce 77%!

Po shlédnutí filmu (mimochodem má 116 minut) jsem si tak říkal, jestli ti lidé, co hodnotí filmy na CSFD.cz na ty filmy vůbec koukají. Já osobně viděl 116 minut totální nudy, kde chybělo cokoliv trochu napínavého, občas se tam objevila nějaká ta krev a náznak upíra. Zbytek filmu bylo love story mezi „dětmi“ (holka Abby byla upírka), kterým bylo 12 let.

Upírka sice postavou a vizáží vypadala na 12 let, přesto, kdo trochu zná upíří tématiku, tak ví, že upíři nestárnou, tudíž Abby musela být zákonitě upíří pedofilka :-). Než jako horor, který je mimochodem jako jediný na obalu dvd uveden u žánru mi to přišlo jako taková parodie na Stmívání s mladšími protagonisty.

Své příznivce film evidentně má, já mezi ně tedy rozhodně nepatřím. Nejspíš nejsem ten správný filmový fajnšmekr :-). Všeobecně vzato, film bych nedoporučil.

Recenze filmu Ať vejde ten pravý
Přesunout se na začátek