Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze Sedm psychopatů

Další filmový kousek co jsem shlédl se jmenuje Sedm psychopatů. Pro tento film jsem se rozhodl hlavně proto, že mě upoutalo jeho celkem dobré hodnocení na CSFD.cz, kde má 70% a tak jsem si chtěl ověřit, jestli toto hodnocení filmu právem náleží.

Pokud by jste měli v ruce dvd, tak by jste se z něj dozvěděli z textu distributora následující informace, viz citace níže.

Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost.

Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…

Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného.

Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil?

Film jsem shlédl celý, tedy 108 minut jsem byl přilepený u tv, ale že bych o filmu mohl říci, že je to nějaká pecka, která je hodna 70% hodnocení, to rozhodně ne. Popravdě, nevím co si o filmu vlastně myslet, jelikož z něj mám takové spíše negativistické pocity.

Jak už stojí v popisu od distributora, Marty se snaží zoufale dokončit svůj scénář, takže děj filmu je rozdělen do dvou fází a to tak, že divák sleduje chvíli Martyho a jeho kámoše a chvilku postavy z připravovaného scénáře (tedy něco jako film ve filmu).

Až sem by to bylo celkem ok, ale samotná zápletka, jak poštvat mafiány na Martyho tlupu (což jsou podvodníci, kteří kradou lidem psy, aby z nich vymámili peníze) mi přišla celkem bizarní, nudná a neoriginální.

Okamžitě jsem si vzpomněl na českou nesmyslovinu jménem Ro(c)k podvraťáků, kde bylo použito něco podobného a také to dle toho dopadlo :-).

Britský humor mám obvykle rád (přijde mi lepší, jak ten z USA), ale v tomto filmu jsem si ho nějak extra neužil a Sedm psychopatů je pro mě osobně celkem zklamání a myslím si, že Colin Farrell měl již lepší role. Já bych filmu udělil tak maximálně 50%.

Sedm psychopatů je dle mě film z kategorie, dobrý, dá se na to kouknout (děj filmu tak nějak plyne a člověk ho ani nějak extra nevnímá) a případné opakované shlédnutí hrozí nejdříve za pár let. Filmu bych udělil tak maximálně 50%.

Recenze Sedm psychopatů
Přesunout se na začátek