Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Deník mrtvých

Není žádným velkým tajemstvím, že mám rád filmy o zombíkách a jelikož seriál The Walking Dead (Živí mrtví) a jeho 5 série má mít premiéru až skoro v půlce října, tak jsem hledal alespoň nějaký film, který by byl na tuto tématiku a který jsem doposud ještě neviděl.

Moje pátrání bylo úspěšné a mezi levnými dvd jsem nakonec vyhrabal film s názvem Deník mrtvých. No nekupte to za necelých 40 Kč :-).

Jedná se sice již o trochu starší kousek, který je z roku 2007, ale já ho ještě neviděl a režii filmu měl na starosti George A. Romero (tento režisér se na zombie žánr přímo specializuje, natočil takové kousky jako je například Úsvit mrtvých či Země mrtvých), tak nebylo moc o čem přemýšlet a šel jsem do toho.

Distributor dvd popisuje film, jak můžete vidět níže v citaci poměrně skromně.

Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů.

Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná…

Popravdě, nějak nemohu přijít na chuť trendu posledních par let, kdy je film točen ve filmu z vlastního pohledu na většinou amatérskou kameru, ale řekl jsem si budiž, třeba to tak špatné nakonec nebude.

Po chvilce dívání jsem si uvědomil, že v úvodní pasáži ani tak moc nejde o to, aby se člověk vyloženě u filmu bál, ale že je v něm poukazováno na to, jak jsou sdělovací prostředky mocné a když nám hlásí, abychom panikařili, tak to tak bezmezně děláme.

Co se filmu samotného týká, tak to dle mě zase až takový šlágr není. Za celou dobu mě Deník mrtvých ničím nepřekvapil. Marně jsem v něm postrádal napínavé a lekací scény, jelikož se vždy dopředu dalo odvodit, co se asi tak bude dít. Herci se dle scénáře chovali naprosto přitroublé, až se divím, že těch 95 minut co trvá film, tam vůbec někdo zůstal a nebyli hned všichni mrtvý.

Shrnuto globálně, pro mě to byla jedna velká nuda, zklamání a opakované zhlédnutí rozhodně nehrozí. Pokud máte rádi akčnější horory, tak ho moc nedoporučuji ani vám. Pokud by jste film chtěli přeci jen shlédnout, tak ho najdete na Youtube ;-).

Recenze filmu Deník mrtvých
Přesunout se na začátek