Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Havran

Dnes jsem měl opět tu čest se nechat napálit při výběru (dnes jsem shlédl, ale výběr proběhl již před pár dny) filmu dle hodnocení na CSFD.cz, jelikož jsem se nechal zlákat k filmu s názvem Havran. Částečně mě ovlivnil i trailer, který nevypadal na první pohled zase až tak špatně.

Dle CSFD.cz po hodnocení 3 728 lidí film dostal 65% (osobně bych to viděl minimálně o 15% níže ;-)), což už by měla být taková malá záruka toho, že to nebude úplná blbost. Omyl ovšem, na hodnocení se nedá spoléhat a kolikrát se mi líbí filmy, které mají sotva 50% hodnocení.

Ale zpět k samotnému filmu. Dvd, co se mi dostalo do ruky se prezentuje následujícím popisem co je níže v citaci.

Detektiv Emmet Fields (Luke Evans, Válka bohů) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack, V kůži Johna Malkoviche).

Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti – opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství…

Co bych po shlédnutí o filmu mohl říci? Mnoho toho popravdě není. Jsem literární barbar, tak mě popisující životní příběh spisovatele Edgara Allana Poa upřímně nezaujal. Dost často jsem se ve filmu absolutně neorintoval (neustále se tam odkazuje z jednoho díla na druhé) a působil na mě jako takové nepovedené sprsknutí několika žánrů do jednoho, které se všemožně snaží, leč neúspěšně diváka zaujmout.

Havran je dlouhý jak týden před výplatou (trvá 111 minut) a dokoukal jsem ho se třemi přestávkami (udělat kávu, záchod a něco k zobnutí). Aby vydrželo dvd v přehrávači až do konce pomohlo to, že byl výpadek internetu a nikde jinde nic kloudného nedávali :-).

Kdyby to tvůrci pojali více jako hororovou detektivku s lehce poupraveným scénářem, tak by to nemuselo být tak špatné, jak to nakonec je. Pokud patříte mezi milovníky děl Edgara Allana Poa, tak nejspíš budete mnohem víc v obraze a film by se vám mohl i líbit. Jediné plus, které jsem tam shledal bylo, že když už to vydávají za mysteriózní thriller, tak občas je tam alespoň nějaká ta peprnější scéna (například přeseknutí chlapa kyvadlem ;-)).

Recenze filmu Havran
Přesunout se na začátek