>

Recenze filmu Zjevení

Dopoledne jsem tak nějak prosurfoval na internetu s tím, že jsem si po obědě naordinoval flákání u filmu na dvd s názvem Zjevení (existuje více filmu s tímto názvem, osobně vím o dvou, což nemusí být konečný počet, ale tento film byl natočen v roce 2012 a originální název má The Apparition). Film jsem před malou chvilkou dokoukal, tak z něj mohu sepsat pár osobních poznatků ;-).

Zjevení je film, který by se žánrem měl řadit mezi kategorie horor/thriller a pokud by jste měli v ruce dvd, tak na zadní straně najdete tento text od distributora.

DOPORUČUJI: Müsli, sluchátka, fitness doplňky, suplementy a funkční prádlo.

Když se začnou doma dít podivné věci, zjistí Kelly (Ashley Greene) a Ben (Sebastian Stan), že je straší postava, kterou náhodou vyvolali během parapsychologického experimentu na univerzitě.

Děsuplné zjevení se živí jejich strachem a mučí je všude, kam se jen hnou. Jejich poslední nadějí je expert na nadpřirozené jevy (Tom Felton), ale i s jeho pomocí už může být pozdě na záchranu před děsivými silami…

Podle popisu jsem si myslel, že se bude jednat o takový ten klasický duchařský nic moc horor a dopředu jsem toho od filmu moc neočekával. Přeci jen mám rád horory spíše jiného ražení, než je to duchařské (tyto má ráda přítelkyně, která film také bedlivě hltala ;-)), tak jsem si spíše myslel, že to bude zase nějaká nudná blbost, jako pro mě většina takto zaměřených hororů.

V minulosti jsem jich viděl už celkem dost, ale abych pravdu řekl, tak že by mi někdy nějaký dlouhodoběji utkvěl v paměti, to ne. I to svědčí o tom, jak mě dokážou zaujmout :-).

Začátek je takový vlažný a podle pár úvodních záběrů jsem si myslel, že to bude další film, co se snaží jít ve stylu natáčení příběhu videokamerou (něco jako například Paranormal Activity). Toto se naštěstí nepotvrdilo a tyto kamerové záběry byli pouze součástí experimentu, který odstartoval následné zlo ;-).

U filmu jsem se sice nenudil a celkem jsem se na něj i s chutí podíval až do konce, přesto mi teď po shlédnutí s odstupem času pořád není jasné, proč ten film byl vlastně natočen a jestli by nebylo lepší na něj vynaložené peníze investovat jinam.

I když se občas snaží působit lekavě (naštěstí bez použití nějakých digitálních „bubáků“) atmosférou a hudbou, tak mi ve filmu chyběli takové ty pravé hororové prvky. Všude přítomná plíseň, chcíplý kaktus a občas pochodující nábytek jsou již dávno ohrané prvky.

Myslím si, že by občas neuškodilo tvůrcům, kdyby vymysleli i něco nového a nekopíroval neustále jeden od druhého. Přes veškerou mojí kritiku se přítelkyni film hodně líbil, tak podle toho soudím, že pro milovníky duchohororů asi dobrý film. Nejspíš nepatří mezi náročné diváky jako já :-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr