>

Recenze filmu Mama

Během dovolené a defakto i před dovolenou jsem shlédl několik nových filmů, o kterých bych se tu rád zmínil. Prvním z nich je celkem zajímavý španělsko-kanadský horor s názvem Mama.

Pokud jste o tomto filmu nikdy neslyšeli, tak distributor DVD ho prezentuje tímto textem v citaci níže.

Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam.

Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce.

Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit.

Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu.

Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát.

Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně…

Děj filmu popisovat nebudu, jelikož si myslím, že ho distributor ve svém textu popsal celkem dobře a výstižně a já bych to defakto jen opakoval svými slovy.

Co mohu po shlédnutí o filmu říci je, že je to po delší době horor, u kterého jsem se i párkrát pěkně lekl! Myslím si, že film potěší hravě všechny milovníky lekacích žánrů (tedy až na určitou pasáž) ;-).

Výše zmíněnou pasáží myslím konec, ke kterému mám celkem velkou výtku (naprosto nevhodný a odfláknutý). Je to sice vada na kráse, ale i přesto si myslím, že se na film dá kouknout (rozhodně doporučuji).

Koukněte níže na trailer a uvidíte sami, že to nebude 100 minut jen tak promrhaných ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr