Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Mama

Během dovolené a defakto i před dovolenou jsem shlédl několik nových filmů, o kterých bych se tu rád zmínil. Prvním z nich je celkem zajímavý španělsko-kanadský horor s názvem Mama.

Pokud jste o tomto filmu nikdy neslyšeli, tak distributor DVD ho prezentuje tímto textem v citaci níže.

Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam.

Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce.

Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit.

Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu.

Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát.

Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně…

Děj filmu popisovat nebudu, jelikož si myslím, že ho distributor ve svém textu popsal celkem dobře a výstižně a já bych to defakto jen opakoval svými slovy.

Co mohu po shlédnutí o filmu říci je, že je to po delší době horor, u kterého jsem se i párkrát pěkně lekl! Myslím si, že film potěší hravě všechny milovníky lekacích žánrů (tedy až na určitou pasáž) ;-).

Výše zmíněnou pasáží myslím konec, ke kterému mám celkem velkou výtku (naprosto nevhodný a odfláknutý). Je to sice vada na kráse, ale i přesto si myslím, že se na film dá kouknout (rozhodně doporučuji).

Koukněte níže na trailer a uvidíte sami, že to nebude 100 minut jen tak promrhaných ;-).

Recenze filmu Mama
Přesunout se na začátek