Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Kronika

Dnes jsem pokračoval v hltání filmů a tentokrát jsem si pustil Sci-Fi kousek jménem Kronika. Na film mě nalákalo celkem kladné hodnocení, které jsem si k filmu našel na internetu a také to, že je to oproti minulým kouskům trochu jiný žánr.

Popravdě, začátek filmu mě nějak extra neoslovil a přišel mi dost nudný. Lepší to nebylo ani po 20 minutách a lhal bych, kdybych řekl, že film byl potom lepší. Alespoň můj názor je, že je to film o ničem a moc dobře jsem si tentokrát nezvolil. A popravdě, potom co jsem Kroniku shlédl nechápu, čím si například na CSFD.cz vysloužila takové hodnocení (69%).

Viděl jsem rozhodně lepší filmy a hodnocení měli kolikrát mnohem menší. Tím se potvrzuje to, že hodnocení je kolikrát hodně subjektivní a musí se brát tak trochu s rezervou. Tak a v citaci přidávám popis od distributora filmu, aby jste konečně cca tušili o čem, že to ta Kronika vůbec je.

Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu.

Charismatický a populární hezoun Steve, třídní vědátor Matt a v kolektivu nepříliš oblíbený Andrew jsou kamarádi ze střední školy. Tito obyčejní sedmnáctiletí kluci se v ničem zásadním neliší od ostatních teenagerů až do chvíle, kdy shodou okolností v lese naleznou záhadnou substanci a tím získají nadpřirozené schopnosti.

Díky nim mohou dělat věci, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Své schopnosti ale neumí rozumně využít a slouží jim pouze jako nástroj pro zábavu a krácení dlouhé chvíle, a tak svou nadlidskou sílu testují sami na sobě a na lidech ve svém okolí.

Svědky jejich nadpřirozených schopností můžeme být díky Andrewově kameře, která původně měla sloužit pro záznam týraní jeho opileckého otce. Postupem času se ovšem životy hlavních hrdinů začínají zamotávat, nadpřirozené schopnosti přestávají zvládat a probouzí se v nich temnější stránky jejich osobnosti.

Jejich žerty už nejsou zábavné, ale spíš nebezpečné. A teprve když začnou hazardovat i s lidskými životy, začínají si naplno uvědomovat, že si se svou silou nemohou tak snadno zahrávat.

Nic moc pozitivního bych k k tomuto filmu stejně už nenapsal.

Recenze filmu Kronika
Přesunout se na začátek