Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Vendeta

Dnes jsem pokračoval v tom, co poslední dny dělám nejčastěji a nechal jsem se zlákat na český film Vendeta. I když české filmy opravdu moc nemusím, ale říkal jsem si, copak to asi bude zač, když je u tohoto filmu použito označení drama/thriller. Popravdě mi to jako thriller moc nepřišlo a pod tímto pojmem si představuji úplně něco jiného, ale budiž, všichni nejsme stejný a vnímáme věci odlišně.

Vendeta je celkem dobře herecky obsazena a najdete zde herce jako je Ondřej Vetchý, Oldřich Kaiser (je vidět až na konci filmu), Igor Chmela, Marek Taclík, Lucie Šteflová, Ondřej Havel, Václav Vostárek, Václav Neužil ml. a Leoš Noha (jen se tam mihne).

Distributor film prezentuje tímto popisem, který najdete v citaci níže.

Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče.

Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová).

Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí.

V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.

V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži.

Když to zhodnotím já, tak jsem se u filmu celkem nudil a opět se mi potvrdilo to, že českému filmu je v mém případě lepší se vyhýbat. Naivní holka se nechá lehce oblbnout, kde jí spolužáci znásilní a ona nakonec vyskočí z okna a na zemi jí dají poslední pomoc. Být to zkutečnost, tak příběh tragický a ani bych se moc otci nedivil, že reagoval tak, jak reagoval. Nicméně ve filmu mu ta otcova pomsta akorát nudila.

Zkorumpovaný policajti a náš super právní systém, kde by se těm třem výtečníkům nic nestalo je naopak znázorněn celkem dobře. Popravdě nevím, co si o filmu jako celku mám myslet a můj názor je, že kdyby nebyl natočen, tak by se zase tolik toho nestalo. Ale třeba na CSFD.cz je celkem dobře hodnocen, tak si nejspíše své fanoušky najde a našel. Já mezi ně nepatřím a ani patřit nebudu.

Aby jste mohli sami posoudit, či by vás Vendeta zaujala

Recenze filmu Vendeta
Přesunout se na začátek