Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Spratci na zabití

Včera večer jsem se vrátil domů z „náročného“ víkendu, který byl plný odpočinku a grilování (co také dělat jiného, když je venku takový pařák) a den jsem zakončil shlédnutím komedie s názvem Spratci na zabití.

Tentokrát nešlo o dvd, ale zdrojem bylo HBO. Co jsem tak koukal, tak tento film na dvd ani není (alespoň jsem dvd nenašel), což si myslím, že je docela škoda.

Film mě zaujal především díky herci Jonahovi Hillovi, kterého jsem poprvé zaznamenal ve filmu 21 Jump street a následně i ve snímku s názvem Moneyball.

Jak už trochu samotný název filmu napovídá, jedná se o takovou tu typicky hlídací komedii, ale vzhledem k obsaženým scénám a mluvě se nedá rozhodně označit jako rodinná (pro mladší diváky moc vhodná asi nebude ;-)).

O co ve filmu vlastně jde?

Noah (Jonah Hill) je poměrně problémový mladý muž, který měl již nějaké ty pletky s policií a k tomu všemu ho vyhodili i ze školy, takže ho má doma na krku jeho rozvedená matka. K tomu má „přítelkyni“, která ho akorát využívá.

Svým způsobem by se dalo říci, že si Noah žije celkem poklidně, nic nedělá, žádné povinnosti, žádné starosti, ovšem to se změní, jakmile se jeho matka chystá na seznamovací večírek, kam se moc těší, jelikož se tam má sejít s nějakým nezadaným doktorem.

Když už je nachystaná k odchodu, zazvoní telefon a málem je po večírku, jelikož její kamarádka, která jí na tento večírek pozvala nemá hlídání pro své tři děti a jediná záchrana je, že by je hlídal Noah.

Ten samozřejmě z kraje absolutně nesouhlasí, nicméně po menším nátlaku matky, které chce vyhovět se tohoto úkolu zhostí. To ještě ale netuší, co ho všechno vlastně čeká :-).

Čeká na něj totiž depkami trpící Slater, otravná rádoby malá celebrita Blithe a potenciální terorista Rodrigo.

Seznámení moc valně nedopadne a když do toho všeho ještě zavolá Marisa (přítelkyně), která nabízí za přivezení drog sexuální utěšení, rázem je zde o vzrušení a zápletku postaráno.

Nechci zde odvyprávět celý příběh, jelikož si myslím, že písmenka děj nikdy nenahradí, ale ještě dodám, že během jednoho hlídacího večera se rapidně změní životy všech zainteresovaných lidí a díky tomu má divák o skvělou zábavu postaráno :-).

Spratci na zabití
Přesunout se na začátek