Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Mezi vlky

Mezi vlky. No, co vám budu povídat, moc jsem toho u toho filmu neudělal, jak mě zaujal ;-).

Začátek byl sice takový slabší, než se to pořádně rozjelo, ale pak to stálo opravdu zato a já neodrhl od obrazovky oči dobrých 100 minut z celkových 117 co trvá film. Trochu mě zklamal konec, čekal jsem ho alespoň trochu pozitivní, ale budiž.

Aby jste věděli, o co v tomto filmu jde, tak v citaci dávám oficiální popis od distributora.

Skupina ropných vrtařů pracuje v nehostinných podmínkách v aljašské rafinérii 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu, po dobu pěti týdnů. Po této době se dělníci chystají na zaslouženou dovolenou. Na cestě domů je ovšem zastihne strašlivá bouře a jejich letadlo se zřítí do bohem zapomenuté aljašské tundry.

Zahyne téměř celá posádka letadla kromě osmi přeživších, kteří se v čele s mužem jménem Ottway (Liam Neeson) vydávají na nebezpečnou pěší túru domů. Do cesty se jim ovšem postaví nejen krutý mráz, sníh, vítr, nedostatek jídla a postupné fyzické vyčerpání, ale i krvelačné bestie v podobě smečky obrovských vlků, kteří přeživší trosečníky jednoho po druhém likvidují.

Ottway, jehož úkolem v rafinérii bylo odhánět vlky z pracovní zóny, si nyní sám připadá jako vetřelec ve vlčím teritoriu a cítí, že si vlci přišli pro odvetu. Začíná boj mužů s hladovými šelmami na život a na smrt.

Když to tak vezmu, tak tomu se říká opravdu pech. Člověk přežije pád letadla a pak ho loví a sežerou vlci. Nechtěl bych být v této situaci ani náhodou :-). Příběh filmu není sice kdoví jak originální, pár podobně založených filmu jsem již viděl, přesto i tak je příběh poutavý a člověka to rozhodně nenechá klidným. Ještě víc je na tomto filmu smutné to, že to opět odskáčou ty, co si to nejméně zaslouží.

Film vám mohu s klidným svědomím doporučit, jelikož je to jeden z nejlepších kousků vůbec, co jsem za poslední cca dva měsíce viděl a to i přesto, že zde nenajdete nějaké extra herce. Přidávám sem i jako již tradičně trailer z filmu ;-).

Recenze filmu Mezi vlky
Přesunout se na začátek