>

Recenze filmu Mezi vlky

Mezi vlky. No, co vám budu povídat, moc jsem toho u toho filmu neudělal, jak mě zaujal ;-).

Začátek byl sice takový slabší, než se to pořádně rozjelo, ale pak to stálo opravdu zato a já neodrhl od obrazovky oči dobrých 100 minut z celkových 117 co trvá film. Trochu mě zklamal konec, čekal jsem ho alespoň trochu pozitivní, ale budiž.

Aby jste věděli, o co v tomto filmu jde, tak v citaci dávám oficiální popis od distributora.

Skupina ropných vrtařů pracuje v nehostinných podmínkách v aljašské rafinérii 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu, po dobu pěti týdnů. Po této době se dělníci chystají na zaslouženou dovolenou. Na cestě domů je ovšem zastihne strašlivá bouře a jejich letadlo se zřítí do bohem zapomenuté aljašské tundry.

Zahyne téměř celá posádka letadla kromě osmi přeživších, kteří se v čele s mužem jménem Ottway (Liam Neeson) vydávají na nebezpečnou pěší túru domů. Do cesty se jim ovšem postaví nejen krutý mráz, sníh, vítr, nedostatek jídla a postupné fyzické vyčerpání, ale i krvelačné bestie v podobě smečky obrovských vlků, kteří přeživší trosečníky jednoho po druhém likvidují.

Ottway, jehož úkolem v rafinérii bylo odhánět vlky z pracovní zóny, si nyní sám připadá jako vetřelec ve vlčím teritoriu a cítí, že si vlci přišli pro odvetu. Začíná boj mužů s hladovými šelmami na život a na smrt.

Když to tak vezmu, tak tomu se říká opravdu pech. Člověk přežije pád letadla a pak ho loví a sežerou vlci. Nechtěl bych být v této situaci ani náhodou :-). Příběh filmu není sice kdoví jak originální, pár podobně založených filmu jsem již viděl, přesto i tak je příběh poutavý a člověka to rozhodně nenechá klidným. Ještě víc je na tomto filmu smutné to, že to opět odskáčou ty, co si to nejméně zaslouží.

Film vám mohu s klidným svědomím doporučit, jelikož je to jeden z nejlepších kousků vůbec, co jsem za poslední cca dva měsíce viděl a to i přesto, že zde nenajdete nějaké extra herce. Přidávám sem i jako již tradičně trailer z filmu ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr