>

Recenze filmu Žena v černém

Pro ty, co netuší co je to za film sem dávám v citaci oficiální text od distributora z DVD.

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House.

Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.

Jak už jste se mohli z oficiálního textu všimnout, tak v tomto filmu hraje (Harry Potter) Daniel Radcliffe a popravdě je to trochu zvláštní ho vidět v jiné roli :-). Osobně si myslím, že roli v toto filmu získal hlavně kvůli svému jménu, jelikož nic extra zázračného z jeho umu v tomto snímku nečekejte. Ve filmu ještě hrají spíše neznámí herci: Ciarán Hinds, Janet McTeer, Liz White, Roger Allam, Shaun Dooley, David Burke.

Když se ale vrátím k samotnému ději, který se odehrává v dobách, kdy jezdily ještě parní lokomotivy. Jakmile vyrazí z Londýna na vesnici, tak tam se mu všichni snaží návštěvu domu vymluvit a dělají všechno možné proto, aby zase odjel. Vědí proč, jelikož s jeho příjezdem začnou opět umírat místní děti za tragických okolností.

Ženu v černém mohu vřele doporučit (mě se film celkem líbil) a garantovat i to, že se občas pěkně leknete. Nečekejte sice kdovíjaké scény, spíše takovou tu klasiku, kterou znáte již z jiných kousků, ale přesto pořád spolehlivě funguje ;-). Více prozrazovat nebudu a nechám to na vás, aby jste si udělali svůj názor a obrázek o filmu.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr