Recenze filmu Noční jízda

Po přečtení obalu (popisu děje filmu od distributora, který sem hodím níže) jsem usoudil, že by to nemusel být špatný thriller.

Lorraine se sama stará o svého malého syna Chada. Věčně nemá peníze a navíc její bývalý manžel podal žalobu o určení péče. Zdá se, že je na konci svých možností. Aby zvládla všechny problémy, chodí na psychologická skupinová sezení s podobně postiženými ženami.

Jednoho večera se cestou domů staví s Chadem na benzínové pumpě pro večeři. Jenže v tu chvíli se stane obětí únosu. Prchající bankovní lupič Roy ji donutí s autem vyjet z města a je rozhodnut se dostat do Mexika.

Lorraine se zprvu snaží volat o pomoc, ale nedaří se jí to. Při zastávce u jedné benzínky se jí povede husarský kousek. Pošle Chada na záchod a chlapec se zamíchá mezi děti ze školního výletu. Když to Roy zjistí, tak ji zavře do kufru auta a zanedlouho k ní dá mrtvolu svého kumpána, kterého zavraždil. Pokusí se auto zapálit.

Ženě se podaří útéct a v nejbližším motorestu se spojí s policií. Rozhovor však musí přerušit ve chvíli, kdy vidí, jak Roy unáší jinou ženu s malou dcerkou. Lorraine ukradne auto a pustí se do jeho pronásledování…

Po shlédnutí filmu jsem již tak nadšen rozhodně nebyl. Pomalu půl filmu se odehrává v autě, které jede a chvílemi jsem měl pocit, že nekoukám na thriller, ale na nějakou rodinnou idylku z nějaké komedie ;-).  Maria Bello (tuto postarší blondýnku jistě znáte minimálně podle jejího ksichtíku), která zde hraje Lorraine je chvílemi více vyšinutá jak kriminálník a doktor Chocholoušek by z ní na víc jak 100% měl radost.

Ovšem v uvozovkách, nejlepší je konec, kdy Lorraine přejede násilného Roye autem (on do něj vyprázdní zásobník), dostaví se policie a Roy vyleze jakoby nic z pod auta a vesele pálí dál ze zbraně :-). Pokud možno, vyhněte se tomuto filmu obloukem. Neříkám, že se na něj nedá kouknout, ale do filmotéky na 1 000% nepatří a shlédnout ho více jak jednou je snad už hřích :-D. 89 minut vašeho života věnujte něčemu příjemnějšímu.

Recenze filmu Noční jízda
Přesunout se na začátek