Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Noční jízda

Po přečtení obalu (popisu děje filmu od distributora, který sem hodím níže) jsem usoudil, že by to nemusel být špatný thriller.

Lorraine se sama stará o svého malého syna Chada. Věčně nemá peníze a navíc její bývalý manžel podal žalobu o určení péče. Zdá se, že je na konci svých možností. Aby zvládla všechny problémy, chodí na psychologická skupinová sezení s podobně postiženými ženami.

Jednoho večera se cestou domů staví s Chadem na benzínové pumpě pro večeři. Jenže v tu chvíli se stane obětí únosu. Prchající bankovní lupič Roy ji donutí s autem vyjet z města a je rozhodnut se dostat do Mexika.

Lorraine se zprvu snaží volat o pomoc, ale nedaří se jí to. Při zastávce u jedné benzínky se jí povede husarský kousek. Pošle Chada na záchod a chlapec se zamíchá mezi děti ze školního výletu. Když to Roy zjistí, tak ji zavře do kufru auta a zanedlouho k ní dá mrtvolu svého kumpána, kterého zavraždil. Pokusí se auto zapálit.

Ženě se podaří útéct a v nejbližším motorestu se spojí s policií. Rozhovor však musí přerušit ve chvíli, kdy vidí, jak Roy unáší jinou ženu s malou dcerkou. Lorraine ukradne auto a pustí se do jeho pronásledování…

Po shlédnutí filmu jsem již tak nadšen rozhodně nebyl. Pomalu půl filmu se odehrává v autě, které jede a chvílemi jsem měl pocit, že nekoukám na thriller, ale na nějakou rodinnou idylku z nějaké komedie ;-).  Maria Bello (tuto postarší blondýnku jistě znáte minimálně podle jejího ksichtíku), která zde hraje Lorraine je chvílemi více vyšinutá jak kriminálník a doktor Chocholoušek by z ní na víc jak 100% měl radost.

Ovšem v uvozovkách, nejlepší je konec, kdy Lorraine přejede násilného Roye autem (on do něj vyprázdní zásobník), dostaví se policie a Roy vyleze jakoby nic z pod auta a vesele pálí dál ze zbraně :-). Pokud možno, vyhněte se tomuto filmu obloukem. Neříkám, že se na něj nedá kouknout, ale do filmotéky na 1 000% nepatří a shlédnout ho více jak jednou je snad už hřích :-D. 89 minut vašeho života věnujte něčemu příjemnějšímu.

Recenze filmu Noční jízda
Přesunout se na začátek